У Музеї історії релігії відкрили виставку до 30-ліття відродження Львівського ставропігійського…

У Музеї історії релігії відкрили виставку до 30-ліття відродження Львівського ставропігійського…

У Музеї історії релігії презентували виставку «Світ львівської Ставропігії. До 30-ліття відродження Львівського ставропігійського братства», яка включає хоругви, мідерит із першим зображенням Львова, особисті речі Патріарха Київського і всієї України УАПЦ Димитрія, предмети інтер’єру XVI – початку XVII століть.

Про це повідомляє loda.gov.ua.

У презентації виставки взяли участь представники духовенства, зокрема, архієрей ПЦУ, митрополит Львівський Макарій, служителі Успенської церкви ПЦУ (Львів), а також — заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Тетяна Плугатор.

Як зазначив митрополит Львівський Макарій, виставка про діяльність братства – це наша історія.

«Коли у церкви буде високо-духовне моральне життя, то таке життя буде і у священнослужителів. Голова братства Юрій Федів  відстоює духовне життя священнослужителів і парафії. Це успішна і гарна дорога – дорога залучення людей до церкви. Фестиваль хорів, який організовувало братство, ця виставка – такі заходи об’єднують людей», — зазначив митрополит.

Від імені голови адміністрації Іван Собко вручив грамоту голові Львівського ставропігійського братства Юрію Федіву – за активну громадську діяльність та з нагоди 30-річчя братства і заснування його часопису «Успенська вежа».

«Бажаємо товариству невичерпної та позитивної енергії у впровадженні добрих справ, які братство творить іще з 1586 року. У суспільства є потреба у діяльності таких організацій, які з давніх часів продовжують свою просвітницьку роботу. Діяльність братства, його школи та друкарні – це неоціненний внесок у розвиток українства на Галичині в період її перебування під владою інших держав», — зазначив Іван Собко.

Львівське Крайове ставропігійне братство святого апостола Андрія Первозванного – церковне об’єднання мирян, що постало при Успенській церкві у Львові у 1586 р. Незабаром після створення домоглося права ставропігії – непідлеглості місцевим православним єпископам. Окрім релігійного, братство стало і культурним осередком життя – при ньому діяли школа (з українською мовою навчання), друкарня, бібліотека. Друкований орган братства – газета «Успенська вежа» (виходить з 1991 року). При братстві діє хор «Ставрос».

Детальніше про виставку:

Перша частина виставки знайомить з історією Львівського ставропігійського братства і включає: першу хоругву відродженого братства, статут, натрунний портрет братчика тощо. Привертає увагу мідерит італійського майстра Абрагама Гоґенберґа «Вид Львова 1612 року» за малюнком роботи Ауреліо Пассаротті. Це перше друковане зображення Львова. Цікавими є особисті речі священника церкви Петра і Павла у Львові, ініціатора відродження братства отця Володимира Яреми (майбутнього Патріарха Київського і всієї України УАПЦ Димитрія): мантія, кукіль, друкарська машинка, на якій він друкував наукові роботи.

Другу частину виставки становлять експонати, які показують сучасну діяльність Львівського ставропігійного братства. Серед них – матеріали, що розповідають про роботу газети «Успенська вежа». Серед експонатів також — афіші братства, зокрема присвячені фестивалю «Прощання з колядою», який засновано 1997 року з ініціативи Патріарха Димитрія. Окрім того, відвідувачі зможуть ознайомитися з інформацією про діяльність хору «Ставрос», побачити сучасні хоругви братств Львова і Львівської області.

Метою виставки є показати діяльність Львівського Крайового ставропігійного братства святого апостола Андрія Первозванного, яке відродилося 1989 року, у Незалежній Україні. Братство є спадкоємцем Львівського ставропігійського братства, яке заснували у XV столітті при Успенській церкві, і форпостом українства в Галичині.

Виставка є результатом плідної співпраці Львівського музею історії релігії з Львівським Успенським братством, Церквою Успіння Пресвятої Богородиці, Львівським історичним музеєм, Музеєм етнографії і художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Музеї історії релігії відкрили виставку до 30-ліття відродження Львівського ставропігійського…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"