У Музеї історії релігії відкрили виставку до 30-ліття відродження Львівського ставропігійського…

У Музеї історії релігії відкрили виставку до 30-ліття відродження Львівського ставропігійського…

У Музеї історії релігії презентували виставку «Світ львівської Ставропігії. До 30-ліття відродження Львівського ставропігійського братства», яка включає хоругви, мідерит із першим зображенням Львова, особисті речі Патріарха Київського і всієї України УАПЦ Димитрія, предмети інтер’єру XVI – початку XVII століть.

Про це повідомляє loda.gov.ua.

У презентації виставки взяли участь представники духовенства, зокрема, архієрей ПЦУ, митрополит Львівський Макарій, служителі Успенської церкви ПЦУ (Львів), а також — заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Тетяна Плугатор.

Як зазначив митрополит Львівський Макарій, виставка про діяльність братства – це наша історія.

«Коли у церкви буде високо-духовне моральне життя, то таке життя буде і у священнослужителів. Голова братства Юрій Федів  відстоює духовне життя священнослужителів і парафії. Це успішна і гарна дорога – дорога залучення людей до церкви. Фестиваль хорів, який організовувало братство, ця виставка – такі заходи об’єднують людей», — зазначив митрополит.

Від імені голови адміністрації Іван Собко вручив грамоту голові Львівського ставропігійського братства Юрію Федіву – за активну громадську діяльність та з нагоди 30-річчя братства і заснування його часопису «Успенська вежа».

«Бажаємо товариству невичерпної та позитивної енергії у впровадженні добрих справ, які братство творить іще з 1586 року. У суспільства є потреба у діяльності таких організацій, які з давніх часів продовжують свою просвітницьку роботу. Діяльність братства, його школи та друкарні – це неоціненний внесок у розвиток українства на Галичині в період її перебування під владою інших держав», — зазначив Іван Собко.

Львівське Крайове ставропігійне братство святого апостола Андрія Первозванного – церковне об’єднання мирян, що постало при Успенській церкві у Львові у 1586 р. Незабаром після створення домоглося права ставропігії – непідлеглості місцевим православним єпископам. Окрім релігійного, братство стало і культурним осередком життя – при ньому діяли школа (з українською мовою навчання), друкарня, бібліотека. Друкований орган братства – газета «Успенська вежа» (виходить з 1991 року). При братстві діє хор «Ставрос».

Детальніше про виставку:

Перша частина виставки знайомить з історією Львівського ставропігійського братства і включає: першу хоругву відродженого братства, статут, натрунний портрет братчика тощо. Привертає увагу мідерит італійського майстра Абрагама Гоґенберґа «Вид Львова 1612 року» за малюнком роботи Ауреліо Пассаротті. Це перше друковане зображення Львова. Цікавими є особисті речі священника церкви Петра і Павла у Львові, ініціатора відродження братства отця Володимира Яреми (майбутнього Патріарха Київського і всієї України УАПЦ Димитрія): мантія, кукіль, друкарська машинка, на якій він друкував наукові роботи.

Другу частину виставки становлять експонати, які показують сучасну діяльність Львівського ставропігійного братства. Серед них – матеріали, що розповідають про роботу газети «Успенська вежа». Серед експонатів також — афіші братства, зокрема присвячені фестивалю «Прощання з колядою», який засновано 1997 року з ініціативи Патріарха Димитрія. Окрім того, відвідувачі зможуть ознайомитися з інформацією про діяльність хору «Ставрос», побачити сучасні хоругви братств Львова і Львівської області.

Метою виставки є показати діяльність Львівського Крайового ставропігійного братства святого апостола Андрія Первозванного, яке відродилося 1989 року, у Незалежній Україні. Братство є спадкоємцем Львівського ставропігійського братства, яке заснували у XV столітті при Успенській церкві, і форпостом українства в Галичині.

Виставка є результатом плідної співпраці Львівського музею історії релігії з Львівським Успенським братством, Церквою Успіння Пресвятої Богородиці, Львівським історичним музеєм, Музеєм етнографії і художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Музеї історії релігії відкрили виставку до 30-ліття відродження Львівського ставропігійського…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижка 20% – тільки до 24:00

Тільки 22.10.2021 діє знижка на бестселер, що захоплює увагу з першої до останньої сторінки й підтверджує, що кохання непереможне. ВСТИГНІТЬ ПРИДБАТИ ДЕШЕВШЕ!

https://booknet.com/uk/book/tretm-budesh-b355426

Анотація до книги “Третім будеш?”

Від

Низька ціна / Що почитати у прохолодні вечори

Вітаю, красуні))

Сьогодні діє знижка на еротичну книгу Іграшка

Ціна
45 33.75 UAH

Анотація до книги “Іграшка”

Іноді здається, що бути зачиненою у золотій клітці це найкраще, що може з тобою статись. Особливо тоді,

Знижка на емоційно-пристрасний цикл!

Вітаю мої любі!

Цей блог присвячений моїм історіям про двох братів: Ніколаса та Томаса. Їхні історія кохання дуже різні та водночас схожі: емоціями, переживаннями та боротьбою за своє щастя.

 І для запалу вашого інтересу,

Не вір мені більше

Привіт, мої любі читачі!

Пропоную звернути увагу на книгу

НЕ ВІР МЕНІ БІЛЬШЕ

від

Уляни Пас

Одного разу переді мною постав вибір: красивий, харизматичний музикант, котрий не знає слова “ні”, та одногрупник

Невеличкі зміни в викладці

Привітики мої любі!

Радію, що ви зі мною й сподіваюсь на ваше розуміння. Пробачте, але завтра не буде викладки продовження роману “Смак пристрасті”.  нова главу буде  в неділю,як завжди, о 9.00.

Пробачте за незручності,

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Перейти до "Нові автори"