У Миколаєві вшанували пам’ять Миколи Аркаса

У Миколаєві вшанували пам’ять Миколи Аркаса

Миколаївські активісти, представники Всеукраїнського товариства «Просвіта» на честь дня народження поклали квіти до пам’ятника Миколи Аркаса, українського культурно-освітнього діяча, який заснував миколаївську «Просвіту».

Про це йдеться в сюжеті програми «Об’єктив» телекомпанії НИС-ТВ.

Микола Миколайович народився у 1852-му році в родині етнічного грека. Він — історик, композитор, письменник, відомий своїм внеском у дослідження історії України, написавши працю «Історія України-Русі». Також його авторству належить опера «Катерина» за твором Тараса Шевченка.

Голова миколаївського осередку «Просвіта» Олександр Мачула розповів, що «шануючи пам’ять свого фундатора Миколи Аркаса, привертаємо увагу миколаївців до необхідності популяризації української мови, культури та традицій. Ми виступаємо за поширення ідей «Просвіти», особливо серед молоді». Під час вшанування пам’яті Миколи Аркаса присутні ознайомилися з новою книгою миколаївського дослідника Віталія Рогожі «Сузір’я Аркасів-Богдановичей», яка містить історичні нариси та розповіді про родину видатних миколаївців. 

Олена ІВАШКО,
«Урядовий кур’єр»

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Миколаєві вшанували пам’ять Миколи Аркаса

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"