У Маріуполі загинула журналістка і письменниця Наталя Харакоз

У заблокованому росіянами Маріуполі загинула журналістка, письменниця, керівниця літературного клубу «Азов’є» Наталя Харакоз. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила її родичка Анна Котихова.
У коментарі Інституту масової інформації Анна Котихова розповіла про те, що будинок Наталі Харакоз згорів і обвалився, тож вона переховувалася у підвалі. Про загибель жінки родина дізналася на початку квітня.
«Квартири: і моя, і її вигоріли вщент разом з усіма книжками. І я не знаю, чи збереглись її строки хоча б в одній бібліотеці, хоча б в одному музеї, хоча б у чиємось вцілілому будинку», — ідеться у дописі Анни Котихової.
Наталя Харакоз народилася 13 липня 1935 року у грецькій сім’ї. Батьки Наталі були учасниками Другої світової війни.
Вона перша у Маріуполі жінка, яка стала членкинею Національної спілки письменників України (1998). Крім того, Наталія Харакоз була членкинею Національної спілки журналістів та керівницею літературного клубу «Азов’є», писала для газети «Приазовський робочий».
Також вона авторка прозових творів (повісті, оповідання, ліричні новели, мініатюри). Упорядниця збірок віршів та прози «Маріуполь у сузір’ї Ліри», «Моя Еллада-Україна», «Ми — з Азов’я», постійна авторка альманахів та збірок «Пірнешу астру» («Ранкова зірка»), «Місто Марії», «Стакани часу» (Канів) та інші.
Деякі з творів писала грецькою мовою.
Нагадаємо, поблизу Маріуполя від рук російських окупантів загинув журналіст, письменник, волонтер Євген Баль. В окупованому Маріуполі помер телевізійник та краєзнавець Сергій Буров.
Чільне фото: фейсбук Анни Котихової
Оригінал статті на Suspilne: У Маріуполі загинула журналістка і письменниця Наталя Харакоз
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.