У Львові відбувся фестиваль «Дні їдишу та міжкультурного діалогу»

У Львові відбувся фестиваль «Дні їдишу та міжкультурного діалогу»

Форум  організовано Товариством єврейської культури ім. Шолом-Алейхема за підтримки Українського Культурного Фонду та сприяння Львівської міської Ради. На ньому взяли участь у дискусіях близько 50 учасників з України, Польщі, Ізраїлю, Нідерландів, Канади та США. Подія в Інтернеті набула широкого резонансу. Про це повідомляє day.kyiv.ua

У рамках Днів відбувся ряд цікавих заходів. Усі вони були об’єднані одним словом-гаслом «ДІАЛОГ» — Дружба, Ініціатива, Аргументи, Люди, Об’єднання, Глузд. Центральною подією фестивалю став круглий стіл на тему «Збереження історичної спадщини».

Його відкрив відомий канадський адвокат, вчений і громадський діяч, коріння якого походять з Галичини, Марк Фрайман. Своїми думками поділилися заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, міський голова Бережан Ростислав Бортник, керівник Управління охорони історичного середовища Львівської міської Ради Лілія Онищенко, голова Львівського Товариства єврейської культури ім. Шолом-Алейхема Олександр Назар, президент благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини міста Львова» Андрій Салюк, керівник осередку Асоціації правників України Іван Городиський. Тему, піднесену на круглому столі, продовжили під час дискусії «Кракідали — краківське передмістя: розвиток дільниці».

Як зберегти колишнє єврейське передмістя Львова, як розвиватися району? На ці та інші питання ґрунтовно відповів архітектор з міжнародним досвідом Маркіян Коссак. Він запропонував, зокрема, гармонізувати забудову та облаштувати рекреаційну зону — розбити парк на місці ринку «Добробут», зв’язати Середмістя з умовним центром району пл. Святого Теодора. На згадану площу виходить фасад унікальної пам’ятки культури середини 19 століття необароккової синагоги «Якоб Гланзер Шуль». Це єдина вцілила після фашистської окупації Львова синагога з кількох десятків божниць, що колись розташовувалися у районі. Її збереження і ревіталізація є пріоритетом у роботі Львівського товариства єврейської культури. На це наголосив у своєму виступі голова Товариства Олександр Назар. На його думку, синагога як «будинок зібрання» має стати місцем притягання людей та ідей, помітним на культурній мапі не лише Львова, але й України та Європи!

Дискусію на тему «Розвиток культури в період пандемії» відкрили філософ, енциклопедист Ігор Держко та галерист Павло Гудімов. До розмови приєднались журналіст Артур Жак, котрий представляв «Кур’єр Галицький», голландський адвокат, засновник видавництва «Глагослав», яке популяризує в англомовному світі слов’янську і, зокрема, українську літературу, Максим Ходак, маркетолог і психолог Олена Коссак, науковець Андрій Павлишин та ін. Андрій Павлишин до того ж прочитав лекцію «Руна Райтман, твориня єврейської республіки мрій у Львові».

У рамках Днів їдишу пройшли екскурсії, майстер-класи, вистава. Усі події відбувались он-лайн. Партнерами «Днів діалогу» виступили Єврейські студії УКУ, найстарша єврейська газета України «Шофар» та польськомовна газета України «Кур’єр Галицький».

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Львові відбувся фестиваль «Дні їдишу та міжкультурного діалогу»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Роблю це вперше в житті. + Знижка.

Дорогі читачі, вітаю.

Дуже дякую всім, хто виявляє увагу до моєї творчості. Стараюся для вас. Вперше у житті беру участь у літературному конкурсі. Тому і далі потребую вашої підтримки.

Якщо ви ще не знайомі з моїми конкурсними

Школа молодого автора: участь у конкурсах

Привіт!

Сьогодні хочу поговорити про такий цікавий аспект письменницького життя, як участь у літературних конкурсах.

Не секрет, що нині проводиться велика кількість різноманітних конкурсів для авторів різних жанрів.

Фото з “Межами пристойності” + перші враження)

Привіт всім, сьогодні хочу розказати вам про чемпіона сердець Букнету, безкоштовний роман Лани Вернік “Межі пристойності”, який я почала читати тут, на платформі. 

Роман настільки зачепив мене своєю реалістичністю

Про укр.фантастику, творчість і Букнет (відео)

Запис мого сьогоднішнього ефіру про українську фантастику і фентезі, творчість та роль Букнету у становленні сучасної української літератури.

Ефір можна переглянути на ФБ за посиланням – https://www.facebook.com/1784979091540171/videos/913287805877504

У

Неочікувана перемога

Дивосвіт Нові міти

Ця обкладинка виграла перше місце на Конкурс цифрового малюнку «Аль Мор 2021».

От не буду розказувати, що послав випадково і тп, але особливих надій не мав. Це стало досить приємною несподіванкою,

Перейти до блогу