У Львові відбувся фестиваль «Дні їдишу та міжкультурного діалогу»

У Львові відбувся фестиваль «Дні їдишу та міжкультурного діалогу»

Форум  організовано Товариством єврейської культури ім. Шолом-Алейхема за підтримки Українського Культурного Фонду та сприяння Львівської міської Ради. На ньому взяли участь у дискусіях близько 50 учасників з України, Польщі, Ізраїлю, Нідерландів, Канади та США. Подія в Інтернеті набула широкого резонансу. Про це повідомляє day.kyiv.ua

У рамках Днів відбувся ряд цікавих заходів. Усі вони були об’єднані одним словом-гаслом «ДІАЛОГ» — Дружба, Ініціатива, Аргументи, Люди, Об’єднання, Глузд. Центральною подією фестивалю став круглий стіл на тему «Збереження історичної спадщини».

Його відкрив відомий канадський адвокат, вчений і громадський діяч, коріння якого походять з Галичини, Марк Фрайман. Своїми думками поділилися заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, міський голова Бережан Ростислав Бортник, керівник Управління охорони історичного середовища Львівської міської Ради Лілія Онищенко, голова Львівського Товариства єврейської культури ім. Шолом-Алейхема Олександр Назар, президент благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини міста Львова» Андрій Салюк, керівник осередку Асоціації правників України Іван Городиський. Тему, піднесену на круглому столі, продовжили під час дискусії «Кракідали — краківське передмістя: розвиток дільниці».

Як зберегти колишнє єврейське передмістя Львова, як розвиватися району? На ці та інші питання ґрунтовно відповів архітектор з міжнародним досвідом Маркіян Коссак. Він запропонував, зокрема, гармонізувати забудову та облаштувати рекреаційну зону — розбити парк на місці ринку «Добробут», зв’язати Середмістя з умовним центром району пл. Святого Теодора. На згадану площу виходить фасад унікальної пам’ятки культури середини 19 століття необароккової синагоги «Якоб Гланзер Шуль». Це єдина вцілила після фашистської окупації Львова синагога з кількох десятків божниць, що колись розташовувалися у районі. Її збереження і ревіталізація є пріоритетом у роботі Львівського товариства єврейської культури. На це наголосив у своєму виступі голова Товариства Олександр Назар. На його думку, синагога як «будинок зібрання» має стати місцем притягання людей та ідей, помітним на культурній мапі не лише Львова, але й України та Європи!

Дискусію на тему «Розвиток культури в період пандемії» відкрили філософ, енциклопедист Ігор Держко та галерист Павло Гудімов. До розмови приєднались журналіст Артур Жак, котрий представляв «Кур’єр Галицький», голландський адвокат, засновник видавництва «Глагослав», яке популяризує в англомовному світі слов’янську і, зокрема, українську літературу, Максим Ходак, маркетолог і психолог Олена Коссак, науковець Андрій Павлишин та ін. Андрій Павлишин до того ж прочитав лекцію «Руна Райтман, твориня єврейської республіки мрій у Львові».

У рамках Днів їдишу пройшли екскурсії, майстер-класи, вистава. Усі події відбувались он-лайн. Партнерами «Днів діалогу» виступили Єврейські студії УКУ, найстарша єврейська газета України «Шофар» та польськомовна газета України «Кур’єр Галицький».

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Львові відбувся фестиваль «Дні їдишу та міжкультурного діалогу»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"