У Києві презентували виставку, присвячену історії міжнародного тріумфу «Щедрика»

У Києві презентували виставку, присвячену історії міжнародного тріумфу «Щедрика»

У Києві в Національній музичній академії ім. Чайковського відбулося відкриття виставки «Прийшли, заспівали, перемогли!», присвяченої історії світових гастролей Української республіканської капели та міжнародного тріумфу «Щедрика» Миколи Леонтовича.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Проєкт дуже актуальний, він присвячений історії світових гастролей Української республіканської капели під орудою Олександра Кошиця та міжнародного тріумфу «Щедрика» Миколи Леонтовича. Ця виставка є освітньою, і спрямована вона на студентську аудиторію та академічне середовище. Це історія перетворення української пісні ”Щедрик” на колядку дзвоників Carol of the Bells. Але це не тільки історія про тріумф української музичної культури, тріумф «Щедрика» та української композиторської школи. Це також історія про українську культурну дипломатію, про спротив України російському терору, про боротьбу України за незалежність від Росії», — сказала під час презентації авторка проєкту, дослідниця історії «Щедрика» та культурної дипломатії України, засновниця Інституту Леонтовича Тіна Пересунько.

Вона зазначила, що на виставці представлені матеріали з українських, європейських та американських інституцій, деякі з них публікуються вперше.

Науково-освітній проєкт «Прийшли, заспівали, перемогли!» приурочений до 100-річчя південноамериканської прем’єри «Щедрика» й передбачає експонування та презентацію упродовж 2024 року у 10 університетах України однойменної мандрівної освітньої виставки.

«Для нас дуже важливо, що сьогодні саме у нас відкрилась ця виставка…Я думаю нашим викладачам буде цікаво привести сюди студентів і показати цю історію. Це дійсно історія нашої держави, її становлення, історія становлення хорового мистецтва. Для нас велика честь приймати таку виставку», — сказав ректор музичної академії Максим Тимошенко.

Під час заходу також відбулася презентація книжки Тіни Пересунько «Щедрик. Відома пісня з невідомою історією», опублікованої за підтримки Відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні з метою безкоштовного поширення в українських університетах і бібліотеках.

У Києві презентували виставку, присвячену історії міжнародного тріумфу «Щедрика» / Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Упродовж лютого-березня проєкт має бути представлений в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», а також у Київському національному університеті ім.Тараса Шевченка. Далі виставка має поїхати до регіонів України.

Як повідомлялося, українське етнокультурне об’єднання «Оберіг» у Казахстані провело різдвяний концерт української народної творчості «Щедрик», а також виставку декоративно-ужиткового мистецтва України у центрі Астани.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Києві презентували виставку, присвячену історії міжнародного тріумфу «Щедрика»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"