У Києво-Могилянській академії заснували фонд імені Миколи Рачка

У Києво-Могилянській академії заснували фонд імені Миколи Рачка

Факультет гуманітарних наук національного університету «Києво-Могилянська академія», кафедра літературознавства імені Володимира Моренця та міжнародний благодійний фонд відродження Києво-Могилянської академії оголосили про започаткування іменного благодійного Фонду ім. Миколи Рачка. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила викладачка кафедри літературознавства КМА Наталія Пелешенко.

Фонд започатковує «Меморіальну стипендію (премію) імені Миколи Рачка». Її щорічно присуджуватимуть випускнику(ці) магістерської програми «Теорія, історія літератури та компаративістика» за інтелектуальні досягнення.

.

Премія має на меті відзначати авторів оригінальних і новаторських магістерських досліджень у сфері літературознавства, адже, як зазначає Наталія Пелешенко, студентські роботи самого Миколи Рачка («Автомобіль як образ-ідеологема в романі І пол. ХХ ст.» та «Концепт дороги в американському романі другої половини ХХ століття») свідчили про його прагнення поєднати літературу з наукою, технікою та суспільними змінами.

.

Спільнота Києво-Могилянської академії прагне вшанувати пам’ять свого полеглого випускника, філолога, журналіста і військового через створення цього фонду. Фонд імені Миколи Рачка діє на базі Міжнародного Благодійного Фонду відродження Києво-Могилянської академії.

.

«Премія має творити і утривавлювати в часі пам’ять про людину, яка могла і хотіла змінювати нашу країну на краще, змінювати діями, словом, талантом, інтелектом, працею, своєю порядністю і чесністю», — написала Наталія Пелешенко.

.

Підтримати ініціативу та зробити внесок можна за посиланням.

 

Микола Рачок — журналіст, філолог, військовослужбовець 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. Магістр літературознавства, випускник Києво-Могилянської академії, випусковий редактор журналу «Куншт», очільник новинного відділу порталу про авто «InfoCar».

 

Пішов на фронт після початку нової фази російсько-української війни. Загинув у липні 2022 року під селом Покровське на Донеччині у бою з ПВК «Вагнер».

 

Як повідомлялося, у 2024 році родина Миколи Рачка відкрила книгарню «Герої» у Вінниці у пам’ять про нього.

 

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Наталії Пелешенко

Оригінал статті на Suspilne: У Києво-Могилянській академії заснували фонд імені Миколи Рачка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Видавництво 21 зняло з продажу роман про танцівницю Донбасу, «ополченців» і переслідування євреїв в Україні

Видавництво 21 ухвалило рішення зняти з продажу роман «Танцівниця з Донбасу» чеського письменника Міхала Шефари через поширення в книжці російських наративів, антиукраїнських стереотипі

Адміністрація Трампа обмежила використання сотень термінів

Адміністрація президента США Дональда Трампа наказала федеральним відомствам обмежити використання або повністю уникати близько 200 термінів. Про це повідомляє видання The New York Time

У США припинили фінансування Міжнародної програми з письменства Університету Айови

Американська міжнародна програма письменників (International Writing Program, IWP) університету Айови втратила фінансування у розмірі 1 мільйона доларів. Відповідне рішення ухвалило Бюр

Поезію Тараса Шевченка вперше переклали бенгальською мовою

До 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Індії вийшов перший переклад його поетичної збірки бенгальською мовою. Про це перекладачка Мрідула Гош повідомила на своїй фейсбук-

Проти невігластва та стереотипів: книжка про права жінок Ірини Славінської «Слово на літеру “Ф”»

Для дорослих, підлітків і дітей – нова книжка Ірини Славінської, що вийшла у Видавництві Старого Лева, подає «особисті нотатки щодо фемінізму та певних сумнівів, які можуть виникати при

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"