У Канаді відбудуться авторські читання з Олександром Мотилем

У Канаді відбудуться авторські читання з Олександром Мотилем

Канадсько-українська мистецька фундація (КУМФ) запрошує 7 лютого на онлайн-читання за участі американського українського історика, політолога, письменника, митця Олександра Мотиля.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сторінці події в Фейсбуці.

Захід, що пройде в рамках проєкту «Сучасна українська література в діаспорі та еміграції», розпочнеться о 20:00 UTC+02.

Вступне слово виголосить докторантка в галузі славістики Торонтського університету Ольга Хомета. Модераторка — голова програмного комітету КУМФ, продюсерка та журналістка KONTAKT TV у Торонто Уляна Глинчак.

Реєстрація на вебінар: info@kumfgallery.com

Як повідомляється, Олександр Мотиль народився 21 жовтня 1953 року в Нью-Йорку. Історик, політолог, поет, письменник, перекладач і художник-живописець, професор політичних наук. Викладає політологію в Ратґерському університеті (кампус в Ньюарку), найбільшому вищому навчальному закладі штату Нью-Джерсі. Є автором семи академічних книг та численних статей. Член українського ПЕН.

Мотиль є автором ряду романів. Активний як поет і художник. Перша поетична збірка — «Vanishing Points». У 2021 році запланований вихід другої поетичної збірки «Worries».

Мистецькі твори Мотиля демонструвалися на персональних та групових виставках у Нью-Йорку, Філадельфії, Вестпорті та Торонто і є частиною постійної колекції Українського музею в Нью-Йорку та Українського культурного центру в Вінніпезі.

Ольга Хомета – літературознaвиця, докторантка кафедри славістики Торонтського університету, де вона викладає мови і літературу. Здобула ступінь магістра та ступінь бакалавра за спеціальністю українська мова та література в Національному університеті Києво-Могилянська академія. Також Хомета закінчила літню школу з українcьких студій при Гарвардському університеті.

У Торонтському університеті вона досліджує українську та російську поезію ХХ століття, модернізм, пізній модернізм, соцреалізм, сучасну українську літературу, теорію вентрилоквії, гротеск, теорію травми. Її дисертація «Пізній модернізм у СРСР: українська та російська літератури 1928-38 років» охоплює поезію Павла Тичини, Миколи Бажана, Едуарда Багрицького, Іллі Сельвінського та Осипа Мандельштама 30-х років.

Хомета є активною учасницею міжнародної академічної спільноти українських студій, учасницею міжнародних конференцій зі слов’янських студій та членкинею канадських наукових товариств та асоціацій Shevchenko Scientific Society of Canada та Canadian Association of Ukrainian Studies.

Поза академічною та викладацькою діяльністю Хомета перекладає поезію англійською та українською мовами, пише власні поезії обома мовами, організовує культурні події в Торонто.

Уляна Глинчак працює з молодими талантами над розвитком молодіжної телепрограми Kontakt Next Gen. Уляна є членом дирекції Канадсько-української мистецької фундації та волонтером на Українському фестивалі в Торонто.

У 1991 році самостійно видала свою поетичну збірку «Наодинці». У 1997 році вірші Уляни ввійшли до збірки конкурсу молодих поетів «Привітання життя» імені Богдана-Ігоря Антонича. 

Пише статті та блоги для місцевих видань. Пише та перекладає вірші та оповідання українською та англійською мовами.

Зараз працює над проєктами серії інтерв’ю на теми сучасного мистецтва Art Talk, або Творчі Зустрічі та серією веб-семінарів «Сучасна література української діаспори».

Фото: Укрінформ, Ukrainian Canadian Art Foundation KUMF Gallery

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Канаді відбудуться авторські читання з Олександром Мотилем

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"