У Кабулі таліби замальовують мурали і поверх пишуть релігійні гасла
Протягом кількох тижнів після того, як таліби захопили столицю Афганістану, багато творів вуличного мистецтва в Кабулі були зафарбовані та замінені пропагандистськими релігійними гаслами.
Як передає «Укрінформ», про це повідомляє NDTV.
Першим на цю проблему звернув увагу один із найвідоміших кабульських вуличних художників Омаід Шаріфі, котрий нараз знаходиться вже не в Афганістані, а в таборі біженців в ОАЕ.
Шаріфі наголошує, що афганські художники, об’єднані в арт-групу «ArtLords» витратили близько 7 років, аби прикрасити стіни в Кабулі яскравими графіті й настінними фресками, всього ж цей колектив художників цей створив понад 2 200 фресок по всій країні з 2014 року.
Проте зараз таліби повсюдно зафарбовують ці твори мистецтва білою фарбою та пишуть на їхньому місці релігійні ісламістські гасла.
Як відомо, під час першого владарювання «Талібану» в Афганістані (1996-2001 роки) зображення живих істот були суворо заборонені, також знищувалися телевізори і відеомагнітофони.
Нагадаємо, що 15 серпня вранці таліби оточили Кабул та почали без бою заходити до столиці Афганістану. «Талібану» заявив, що контролює усю територію країни.
Політичний офіс «Талібану» заявив про завершення війни в Афганістані та про утворення Ісламського емірату Афганістан.
Евакуацію військ США з цієї країни після 20-річної присутності було завершено 31 серпня.
Джерело: ukrinform.ua.
Оригінал статті на НСПУ: У Кабулі таліби замальовують мурали і поверх пишуть релігійні гасла
Блог
З роси і води!Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю
В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі БалканВ Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина
Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у ФранціїМальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц
Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотностіГолова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн
Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.