У Кабулі таліби замальовують мурали і поверх пишуть релігійні гасла

У Кабулі таліби замальовують мурали і поверх пишуть релігійні гасла

Протягом кількох тижнів після того, як таліби захопили столицю Афганістану, багато творів вуличного мистецтва в Кабулі були зафарбовані та замінені пропагандистськими релігійними гаслами.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє NDTV.

Першим на цю проблему звернув увагу один із найвідоміших кабульських вуличних художників Омаід Шаріфі, котрий нараз знаходиться вже не в Афганістані, а в таборі біженців в ОАЕ.

Шаріфі наголошує, що афганські художники, об’єднані в арт-групу «ArtLords» витратили близько 7 років, аби прикрасити стіни в Кабулі яскравими графіті й настінними фресками, всього ж цей колектив художників цей створив понад 2 200 фресок по всій країні з 2014 року.

Проте зараз таліби повсюдно зафарбовують ці твори мистецтва білою фарбою та пишуть на їхньому місці релігійні ісламістські гасла.

Як відомо, під час першого владарювання «Талібану» в Афганістані (1996-2001 роки) зображення живих істот були суворо заборонені, також знищувалися телевізори і відеомагнітофони.

Нагадаємо, що 15 серпня вранці таліби оточили Кабул та почали без бою заходити до столиці Афганістану. «Талібану» заявив, що контролює усю територію країни.

Політичний офіс «Талібану» заявив про завершення війни в Афганістані та про утворення Ісламського емірату Афганістан.

Евакуацію військ США з цієї країни після 20-річної присутності було завершено 31 серпня.

Джерело: ukrinform.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Кабулі таліби замальовують мурали і поверх пишуть релігійні гасла

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"