У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі Українці (ОНОВЛЕНО)

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі Українці (ОНОВЛЕНО)

23 лютого в рамках відзначення 150-річного ювілею з дня народження Лесі Українки письменниця Оксана Забужко презентувала в Житомирі книгу “Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку”.

Зустріч, організована житомирською громадською організацією “Житомир, зроби голосніше”, проходила в Житомирському облмуздрамтеатрі в рамках літературно-мистецького проєкту “Коло Лесі”.

Оксана Забужко розповіла своїм шанувальникам, що на Житомирщину, батьківщину Лесі Українки, вона приїхала вперше, хоча дослідженням її творчості займається вже багато років. Перша її монографія-есе про Лесю Українку “Notre Dame d’Ukraine. Українка в конфлікті міфологій” вийшла друком 13 років тому.

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі УкраїнціСуспільне Житомир

Оксана Забужко

За словами письменниці, нова книжка про Лесю Українку – це спроба дослідити роздуми Лариси Косач про релігію, Бога та буття на основі її листування з багатьма відомими письменниками та літературознавцями.

Епістолярний жанр Лесі Українки, як і багато інших елементів її творчості досі не вивчено і не розшифровано, каже Оксана Забужко.

“На 30 році незалежності України до 150-ліття від дня народження Лесі Українки в Україні вперше видається повне зібрання творчості Лесі. І це недобре для нашого суспільства. Адже Леся Українка та інші представники її родини та її часу фактично заклали фундамент розвитку європейської України, до якої ми так прагнемо”, – говорить Оксана Забужко.

Спілкуючись із глядачами, які прийшли на зустріч, письменниця розповіла про своє обурення тим фактом, що знання про Лесю Українку обмежуються шкільними хрестоматіями.

“Та найбільше мене обурює, що на 140-річний ювілей Лесі українські ЗМІ про письменницю Лесю Українку навіть не згадали, бо тоді всі відзначали рік діяльності на посаді президента-українофоба Віктора Януковича”, – зазначає Забужко.

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі УкраїнціСуспільне Житомир

Після розмови із шанувальниками на сцені театру відбулася прем’єра моновистави за мотивами однойменного оповідання Лесі України “Розмова” у виконанні львівської акторки Лідії Данильчук.

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі УкраїнціСуспільне Житомир

Лідія Данильчук

По завершенню зустрічі Оксана Забужко у фойє театру влаштувала автограф-сесію.

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі УкраїнціСуспільне Житомир

Оксана Забужко – українська письменниця, поетка, філософиня, есеїстка, перекладачка, літературознавиця, авторка багатьох літературних творів – прозових та поетичних. Її твори, есе та дослідження перекладені двадцятьма мовами світу.

Авторка: Ірина Остапчук

Оригінал статті на Читомо: У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі Українці (ОНОВЛЕНО)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Знижка 20%!!!

Друзі, сьогодні діє дуже вигідна знижка 20% на мій роман “Мій коханий злочинець”

Діма став свідком злочину, а закон замість того, щоб допомогти, відвернувся від нього.
Тепер йому потрібно ховатися не тільки від

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"