У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі Українці (ОНОВЛЕНО)

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі Українці (ОНОВЛЕНО)

23 лютого в рамках відзначення 150-річного ювілею з дня народження Лесі Українки письменниця Оксана Забужко презентувала в Житомирі книгу “Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку”.

Зустріч, організована житомирською громадською організацією “Житомир, зроби голосніше”, проходила в Житомирському облмуздрамтеатрі в рамках літературно-мистецького проєкту “Коло Лесі”.

Оксана Забужко розповіла своїм шанувальникам, що на Житомирщину, батьківщину Лесі Українки, вона приїхала вперше, хоча дослідженням її творчості займається вже багато років. Перша її монографія-есе про Лесю Українку “Notre Dame d’Ukraine. Українка в конфлікті міфологій” вийшла друком 13 років тому.

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі УкраїнціСуспільне Житомир

Оксана Забужко

За словами письменниці, нова книжка про Лесю Українку – це спроба дослідити роздуми Лариси Косач про релігію, Бога та буття на основі її листування з багатьма відомими письменниками та літературознавцями.

Епістолярний жанр Лесі Українки, як і багато інших елементів її творчості досі не вивчено і не розшифровано, каже Оксана Забужко.

“На 30 році незалежності України до 150-ліття від дня народження Лесі Українки в Україні вперше видається повне зібрання творчості Лесі. І це недобре для нашого суспільства. Адже Леся Українка та інші представники її родини та її часу фактично заклали фундамент розвитку європейської України, до якої ми так прагнемо”, – говорить Оксана Забужко.

Спілкуючись із глядачами, які прийшли на зустріч, письменниця розповіла про своє обурення тим фактом, що знання про Лесю Українку обмежуються шкільними хрестоматіями.

“Та найбільше мене обурює, що на 140-річний ювілей Лесі українські ЗМІ про письменницю Лесю Українку навіть не згадали, бо тоді всі відзначали рік діяльності на посаді президента-українофоба Віктора Януковича”, – зазначає Забужко.

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі УкраїнціСуспільне Житомир

Після розмови із шанувальниками на сцені театру відбулася прем’єра моновистави за мотивами однойменного оповідання Лесі України “Розмова” у виконанні львівської акторки Лідії Данильчук.

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі УкраїнціСуспільне Житомир

Лідія Данильчук

По завершенню зустрічі Оксана Забужко у фойє театру влаштувала автограф-сесію.

У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі УкраїнціСуспільне Житомир

Оксана Забужко – українська письменниця, поетка, філософиня, есеїстка, перекладачка, літературознавиця, авторка багатьох літературних творів – прозових та поетичних. Її твори, есе та дослідження перекладені двадцятьма мовами світу.

Авторка: Ірина Остапчук

Оригінал статті на Читомо: У Житомирі письменниця Оксана Забужко презентувала книгу, присвячену Лесі Українці (ОНОВЛЕНО)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"