У Держкомтелерадіо пояснили, як вестимуть реєстр книжок антиукраїнського змісту

У Держкомтелерадіо пояснили, як вестимуть реєстр книжок антиукраїнського змісту

В Україні сформують Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту, за розповсюдження книжок із якого будуть штрафувати. Про це повідомили у Держкомтелерадіо у відповідь на інформаційний запит Читомо.

Цей реєстр замінить Перелік антиукраїнських книжкових видань, що існував раніше.

 

Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту — це список книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

 

Відповідно до закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України», який набув чинності з 25 червня 2023 року, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади зобов’язані привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом за 3 місяці з дня його опублікування.

 

Держкомтелерадіо розробило проєкт наказу «Про затвердження Положення про Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту», який погодять з Мінкультури, а також подадуть на державну реєстрацію Міністерству юстиції. Після набуття чинності наказу та створення Реєстру Держкомтелерадіо припинить ведення Переліку, а внесені до нього видання будуть перенесені до Реєстру видавничої продукції антиукраїнського змісту.

 

Реєстр формуватиметься за пропозиціями СБУ та інших держорганів, юридичних і фізичних осіб та з ініціативи Держкомтелерадіо за результатами моніторингу видавничої сфери росії, білорусі й тимчасово окупованої території України.

 

Перелік має рекомендаційний характер. Його призначення — орієнтувати видавців і книгарів, правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб на те, що розповсюдження внесених до переліку видань можуть містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 110, 161, 300, 436, 436-1 та 436-2 Кримінального кодексу України.

 

Внесення до Реєстру має конкретні правові наслідки: такі книжки вилучатимуть з обігу уповноважені посадові особи Держкомтелерадіо, а розповсюдження внесених до Реєстру видань вартуватиме штрафу в розмірі двох мінімальних зарплат за кожен випадок розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі десяти мінімальних зарплат за кожен наступний випадок.

 

Наразі моніторинг антиукраїнських видань здійснюють 3 працівники Держкомтелерадіо. Перекладати Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту іншими мовами не планують.

 

Нагадаємо, на Держкомтелерадіо поклали ведення Реєстру видавничої продукції антиукраїнського змісту після набуття чинності закону, який забороняє імпорт книжок із росії та білорусі та видання творів російських авторів.

 

Як відомо, у червні Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України».

 

 

Чільне фото: 20minut.ua

Оригінал статті на Suspilne: У Держкомтелерадіо пояснили, як вестимуть реєстр книжок антиукраїнського змісту

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"