У Держкомтелерадіо пояснили, як вестимуть реєстр книжок антиукраїнського змісту

У Держкомтелерадіо пояснили, як вестимуть реєстр книжок антиукраїнського змісту

В Україні сформують Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту, за розповсюдження книжок із якого будуть штрафувати. Про це повідомили у Держкомтелерадіо у відповідь на інформаційний запит Читомо.

Цей реєстр замінить Перелік антиукраїнських книжкових видань, що існував раніше.

 

Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту — це список книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

 

Відповідно до закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України», який набув чинності з 25 червня 2023 року, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади зобов’язані привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом за 3 місяці з дня його опублікування.

 

Держкомтелерадіо розробило проєкт наказу «Про затвердження Положення про Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту», який погодять з Мінкультури, а також подадуть на державну реєстрацію Міністерству юстиції. Після набуття чинності наказу та створення Реєстру Держкомтелерадіо припинить ведення Переліку, а внесені до нього видання будуть перенесені до Реєстру видавничої продукції антиукраїнського змісту.

 

Реєстр формуватиметься за пропозиціями СБУ та інших держорганів, юридичних і фізичних осіб та з ініціативи Держкомтелерадіо за результатами моніторингу видавничої сфери росії, білорусі й тимчасово окупованої території України.

 

Перелік має рекомендаційний характер. Його призначення — орієнтувати видавців і книгарів, правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб на те, що розповсюдження внесених до переліку видань можуть містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 110, 161, 300, 436, 436-1 та 436-2 Кримінального кодексу України.

 

Внесення до Реєстру має конкретні правові наслідки: такі книжки вилучатимуть з обігу уповноважені посадові особи Держкомтелерадіо, а розповсюдження внесених до Реєстру видань вартуватиме штрафу в розмірі двох мінімальних зарплат за кожен випадок розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі десяти мінімальних зарплат за кожен наступний випадок.

 

Наразі моніторинг антиукраїнських видань здійснюють 3 працівники Держкомтелерадіо. Перекладати Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту іншими мовами не планують.

 

Нагадаємо, на Держкомтелерадіо поклали ведення Реєстру видавничої продукції антиукраїнського змісту після набуття чинності закону, який забороняє імпорт книжок із росії та білорусі та видання творів російських авторів.

 

Як відомо, у червні Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України».

 

 

Чільне фото: 20minut.ua

Оригінал статті на Suspilne: У Держкомтелерадіо пояснили, як вестимуть реєстр книжок антиукраїнського змісту

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"