У Гостомелі збудували укриття-будиночок гобіта

У Гостомелі збудували укриття-будиночок гобіта

На території школи в Гостомелі збудували укриття у вигляді будинка гобіта. Про це повідомили на фейсбук-сторінці благодійного фонду Gurtum Charity Foundation.

Школа — єдина початкова в Гостомелі — була зруйнована російськими обстрілами. До її відбудови долучилися благодійний фонд Ґуртум та спільнота українців в Японії «НПО Краяни». Завдяки зборам у Японії вдалося повністю профінансувати будівництво бомбосховища: японці перерахували чотири мільйони єн (один мільйон гривень).

Гобітський будиночок розрахований на 55 осіб, але за потреби там можуть розміститися понад 70 дітей і дорослих. Укриття має цегляні стіни, посилений армований моноліт, два виходи, а за дерев’яними дверима є кілька шарів металу.

 

Як зауважують у фонді, згідно з будівельними нормами в укритті заборонено встановлювати декоративні конструкції, тож від ідеї  комина та балок на стелі довелося відмовитися. «Але ми знайшли вихід і розмалювали стіни нашого Hobbit house тематичними малюнками. Усі малюнки виконані золотими ручками волонтерки нашого фонду Юлії Недолужко. Тут є і книжки, і той же камін, і капелюх Гобіта, і багато котиків. Ми вдячні усім, хто нам допоміг втілити цей казковий проєкт у життя», — додали в Gurtum Charity Foundation.

 

 

Гобіт — представник одного із вигаданих народів, що мешкав у Середзем’ї в легендаріумі Дж. Р. Р. Толкіна. Персонаж циклу романів «Володар перснів», а також у повісті-казці «Гобіт, або Туди і Звідти». Істота невисокого зросту, менша на зріст за гномів. Має густу брунатну вовну на ногах, а також міцну шкіру на підошві, довгі та вправні пальці, а також добродушні обличчя.

 

Нагадаємо, раніше подібні укриття пропонували будувати на Львівщині.

 

 

Фото: facebook.com/Gurtum.CF

Оригінал статті на Suspilne: У Гостомелі збудували укриття-будиночок гобіта

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"