У Гарварді запустили ініціативу зі створення глобальної бази відкритих даних

У Гарварді запустили ініціативу зі створення глобальної бази відкритих даних

Гарвардська бібліотека спільно з Microsoft, OpenAI та Google розпочали роботу над Institutional Data Initiative (IDI) — масштабним проєктом, спрямованим на публікацію оцифрованих колекцій бібліотек, музеїв та інших інституцій у вигляді структурованих даних. Про це йдеться на офіційному сайті ініціативи.

IDI буде використовувати дані для етичного навчання штучного інтелекту (ШІ), досліджень та створення відкритих баз знань. У межах проєкту вже розпочали оцифрування мільйона книжок з Гарвардської бібліотеки та мільйонів сторінок старих газет із Бостонської публічної бібліотеки. Окрім того, запланована і співпраця з Google Books, що значно спростить доступ до текстів.

 

Як наголошують засновники ініціативи, IDI працюватиме з бібліотеками, урядами, музеями та іншими інституціями по всьому світу, щоб збільшити доступ до якісних даних. Особливу увагу присвятять різноманітності джерел, культур, мов і тем для забезпечення інклюзивності даних й уникнення упередженості в ШІ.

 

Голова Microsoft Сатья Наделла зазначив: «Дані — це критично важливий ресурс для всіх розробників ШІ. Нам потрібна відкрита база даних, яка сприятиме розвитку глобальної екосистеми знань».

 

IDI активно залучає до співпраці некомерційні організації, університети, урядові установи та технологічні компанії.

 

Дата запуску загальнодоступної платформи ще не визначена, але розробники обіцяють забезпечити доступ до мільйона оцифрованих книжок для користувачів.

 

IDI є продовженням ініціативи Microsoft Open Data Campaign, запущеної у 2020 році. У межах цієї кампанії корпорація забезпечує доступ до академічних досліджень і даних для організацій усіх розмірів. Це дає можливість дослідникам, стартапам і великим компаніям використовувати відкриті дані.

 

Крім того, Microsoft підтримує CORE — платформу відкритого доступу, яка працює над покращенням доступу до академічних знань у всьому світі і розвитком етичного використання академічного контенту.

 

Нагадаємо, у 2024 році у Гарвардському університеті створили базу даних з джерелами з історії України.

 

 

Чільне зображення: blogs.microsoft.com

Оригінал статті на Suspilne: У Гарварді запустили ініціативу зі створення глобальної бази відкритих даних

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"