У вільний доступ виклали методологію «Дизайн-мислення для бібліотекарів»

У вільний доступ виклали методологію «Дизайн-мислення для бібліотекарів»

Українська бібліотечна асоціація виклала у вільний доступ методологію, яка дозволяє застосовувати дизайн-мислення у бібліотечній справі. Документ доступний на сайті library.chytomo.com. 

 

Український переклад посібника «Дизайн-мислення для бібліотекарів» презентували у січні цього року. Методологія вже перекладена 16-ма мовами світу. Переклад став можливим завдяки проєкту «Твори культуру: інноваційні бібліотечні послуги», який реалізувала ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу (програми «Дім Європи).

 

В асоціації стверджують, що методологія дозволить бібліотекам виявляти, чого хочуть їхні громади, та експериментувати, створюючи послуги, програми та процеси для задоволення мінливих потреб читачів.

 

«Деякі інші галузі, особливо бізнес та освіта, вже використовують такий клієнтоорієнтований підхід десятиліттями, щоб розв’язувати проблеми. Методологія була розроблена Публічною бібліотекою Чикаго (США) та Публічними бібліотеками Орхуса (Данія) за підтримки Фонду Білла та Мелінди Гейтс у 2013-2014 роках. Перед цим було проведено дослідження у 40 бібліотеках в 10 країнах світу», – розповідає Оксана Бояринова, членкиня Української бібліотечної асоціації.

 

Дизайн-мислення ‒ це творчий підхід або серія кроків, які допомагають розробити суттєві рішення для бібліотеки. Рішення на основі дизайн-мислення виникають на перетині трьох факторів: бажаність, здійсненність та життєздатність. Коли рішення є бажаними, фінансово життєздатними й технологічно здійсненними, себто ці фактори накладаються одне на одне, то відбуваються інновації.

 

Як пояснює Оксана Бояринова, дизайн-мислення ‒ це глибоко чуттєвий та інтуїтивний процес, що пов’язаний зі здібностями людей, які вони часто не помічають: «Іншими словами, вам не потрібно бути дизайнером, щоб використовувати творчі інструменти для розв’язання проблем. Замість цього дизайн-мислення покладається на нашу здатність бути інтуїтивними, виявляти моделі, створювати ідеї, які звучать емоційно та практично, та виражати їх у діях».

 

Як повідомлялося раніше, за підтримки Європейського Союзу (програми «Дім Європи) понад 30 бібліотекарів України та Білорусі вже випробували цю методологію та створили інноваційні бібліотечні послуги, що розвивають творчі та креативні індустрії цих країн.

 

Оригінал статті на Suspilne: У вільний доступ виклали методологію «Дизайн-мислення для бібліотекарів»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Результати!)

Друзі, не можу з телефону завантажити картинку(((

Генератор згенерував 7 номер, тому вітаю переможницю!)

Під блогом напишіть або інстаграм, або електронну адресу))

Всіх інших прошу не засмучавати й з прийдешнім жіночим

Перше звертання до читачів

Дорогі читачі) 

Вітаю вас на своїй сторінці. Дякую кожному хто читає мою першу книгу, стежить за мною і ставить зірочки. Як для автора мені дуже приємно за кожен коментар, зірочку та підписку. Так як я лише починаю, прошу

Святкові промокоди!

Привіт, мої любі дівчата! Напередодні жіночого свята весни свої промокоди дарують відразу три любовних романи!

 Сьогодні розіграємо чотири промокоди до найромантичнішої історії кохання «До нестями»!

Три промокоди

Реальність чи видумка?

Читаю блоги і помічаю,  всі щось продають,  всі щось пропонують.  А я хочу просто поговорити.  От стільки  вже перечитала любовних історій,  що не злічити,  навіть свою написала))  а все задаюся питанням:

Зібрати уламки

Книга “Зібрати уламки”

сучасний любовний роман 

(кохання не купити, зрада, важкий вибір)

повний обсяг, безкоштовно

 

Книга “Зібрати уламки”

“Життя здається безтурботним, а майбутнє – визначеним.

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"