У вільний доступ виклали методологію «Дизайн-мислення для бібліотекарів»

У вільний доступ виклали методологію «Дизайн-мислення для бібліотекарів»

Українська бібліотечна асоціація виклала у вільний доступ методологію, яка дозволяє застосовувати дизайн-мислення у бібліотечній справі. Документ доступний на сайті library.chytomo.com. 

 

Український переклад посібника «Дизайн-мислення для бібліотекарів» презентували у січні цього року. Методологія вже перекладена 16-ма мовами світу. Переклад став можливим завдяки проєкту «Твори культуру: інноваційні бібліотечні послуги», який реалізувала ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу (програми «Дім Європи).

 

В асоціації стверджують, що методологія дозволить бібліотекам виявляти, чого хочуть їхні громади, та експериментувати, створюючи послуги, програми та процеси для задоволення мінливих потреб читачів.

 

«Деякі інші галузі, особливо бізнес та освіта, вже використовують такий клієнтоорієнтований підхід десятиліттями, щоб розв’язувати проблеми. Методологія була розроблена Публічною бібліотекою Чикаго (США) та Публічними бібліотеками Орхуса (Данія) за підтримки Фонду Білла та Мелінди Гейтс у 2013-2014 роках. Перед цим було проведено дослідження у 40 бібліотеках в 10 країнах світу», – розповідає Оксана Бояринова, членкиня Української бібліотечної асоціації.

 

Дизайн-мислення ‒ це творчий підхід або серія кроків, які допомагають розробити суттєві рішення для бібліотеки. Рішення на основі дизайн-мислення виникають на перетині трьох факторів: бажаність, здійсненність та життєздатність. Коли рішення є бажаними, фінансово життєздатними й технологічно здійсненними, себто ці фактори накладаються одне на одне, то відбуваються інновації.

 

Як пояснює Оксана Бояринова, дизайн-мислення ‒ це глибоко чуттєвий та інтуїтивний процес, що пов’язаний зі здібностями людей, які вони часто не помічають: «Іншими словами, вам не потрібно бути дизайнером, щоб використовувати творчі інструменти для розв’язання проблем. Замість цього дизайн-мислення покладається на нашу здатність бути інтуїтивними, виявляти моделі, створювати ідеї, які звучать емоційно та практично, та виражати їх у діях».

 

Як повідомлялося раніше, за підтримки Європейського Союзу (програми «Дім Європи) понад 30 бібліотекарів України та Білорусі вже випробували цю методологію та створили інноваційні бібліотечні послуги, що розвивають творчі та креативні індустрії цих країн.

 

Оригінал статті на Suspilne: У вільний доступ виклали методологію «Дизайн-мислення для бібліотекарів»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Зустрічайте драконячу новиночку!

Нова історія з шаленими драконами, вродливими дівчатами, пригодами та небезпеками!

 “За дракона не піду!”

 Приємного читання моїм вірним читачам і новим друзям!

За сторінками…Випуск 1. Мені соромно

Привіт, поціновувачі слова!

Починаю вести більш активну “блогерську” діяльність 🙂 Можливо, комусь буде цікаво дізнатись “потаємне життя” своїх улюблених письменників та колег по цеху (а то все “знижки і промокоди”

Відбудеться презентація нового видання Вадима Пепи

Письменник Вадим Пепа, лауреат Літературно-мистецьких премій імені І. С. Нечуя-Левицького та імені Олеся Гончара запрошує всіх охочих на презентацію свого нового видання «Володар Грому».

Обговорення

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали англійською мовою

Вийшов англійський переклад книжки «Світлий шлях: історія одного концтабору» українського журналіста і публіциста Станіслава Асєєва. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Англ

Книга колеги “Паспортист” Захар Цибченко

Привіт, мої любі читачі та колеги! 

Сьогодні я до вас з рекомендацією. Дуже хочу звернути вашу увагу на молодого, але надзвичайно талановитого автора, книга якого чергову ніч поспіль не дає спокійно спати. Натрапила на

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"