У Вроцлаві відбудеться другий міжнародний літній інститут Translating Ukraine

У Вроцлаві відбудеться другий міжнародний літній інститут Translating Ukraine

У липні 2025 року у Вроцлаві відбудеться другий міжнародний літній інститут Translating Ukraine («Перекладаючи Україну»), спрямований на розвиток українсько-англійського перекладу та підтримку професійної спільноти перекладачів. Про це Читомо повідомила громадська організація Translatorium, що є українським партнером програми.

Інститут ініційований низкою академічних партнерів та неурядових організацій з Канади, США, Великої Британії, Польщі та України.  Серед організаторів – Канадський інститут українських студій, Український науковий інститут Гарвардського університету, Інститут Гарімана при Колумбійському університеті, Колеґіум Східньої Європи, Translatorium та інші.

 

Директорка Канадського інституту українських студій Наталія Ханенко-Фрізен вважає, що перекладачі та видавці повинні співпрацювати й розширювати можливості перекладу, щоб донести український голос до міжнародної аудиторії, тож Канадський інститут українських студій зобов’язався підтримувати Translating Ukraine і у 2025 році.

 

Олег Коцюба, директор видавничої програми Українського наукового інституту Гарварду, наголошує на значені інституту для перекладацької спільноти: «Минулий інститут зібрав 20 талановитих перекладачів, які працювали над складними перекладацькими викликами. Цього року ми прагнемо розвинути цей успіх, надаючи ще більше можливостей для професійного зростання».

 

Лаурінас Вайчюнас, директор Kolegium Europy Wschodniej, розповідає: «Ми дуже раді можливості проведення другого літнього інституту Translating Ukraine у Вроцлаві, де багато українців знайшли свій другий дім після 2014 р. Зміцнення культурних зв’язків між Польщею, Україною та регіоном було важливим завданням Kolegium Europy Wschodniej від самого його заснування Яном Новаком у 2001 році. Об’єднавши зусилля з іншими видатними установами, ми створили винятковий простір для найкращих перекладачів української літератури з метою створення мережі контактів та професійного розвитку».

 

 

Наразі організатори оголосили набір учасників. До участі запрошують як початківців, так і перекладачів із певним досвідом.

 

Програма проходитиме в Інституті Оссолінеум з 7 по 18 липня і включатиме три навчальні модулі:

  • літературна проза;
  • поезія;
  • науково-популярні та академічні тексти.

 

Учасники матимуть можливість працювати з провідними фахівцями, отримати менторську підтримку та презентувати власні перекладацькі проєкти.

 

Умови:

• участь у літньому інституті Translating Ukraine безкоштовна. Учасники, які пройдуть другий етап відбору, можуть самостійно оплатити поїздку або подати заявку на грант від TUSI;
• для тих, хто потребує фінансової підтримки, організатори покриють витрати на проїзд, проживання та харчування (деталі фінансування повідомлять відібраним учасникам окремо).

 

Ключові вимоги до кандидатів:

  • досвід перекладу з української на англійську (початковий або середній рівень);
  • участь у програмах української мови чи перекладу в університетах.

 

Відбір проходитиме у два етапи. До 1 березня 2025 року потрібно подати резюме, присвячене публікаціям і перекладам, заяву про зацікавленість (макс. 2 сторінки) та дві рекомендації (професорів, видавців, редакторів та колег; лише імена та адреси електронної пошти), а на другому етапі (до 25 березня) – зразки перекладів. Форма для подання заявок на 1 етапі за посиланням.

 

Заявників, які пройшли перший етап, запросять перейти до другого етапу, де вони подадуть зразки своїх перекладів (опублікованих, завершених або незавершених — максимум 15 сторінок) разом із відповідними вихідними текстами (також максимум 15 сторінок).
Реченець для подання на 2-му етапі: 25 березня 2025 року.

 

Як повідомлялося, літературно-перекладацький фестиваль Translatorium представив українську програму на фестивалі перекладу в Німеччині.

 

 

Чільне зображення надане ГО Translatorium.

Оригінал статті на Suspilne: У Вроцлаві відбудеться другий міжнародний літній інститут Translating Ukraine

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Видавництво 21 зняло з продажу роман про танцівницю Донбасу, «ополченців» і переслідування євреїв в Україні

Видавництво 21 ухвалило рішення зняти з продажу роман «Танцівниця з Донбасу» чеського письменника Міхала Шефари через поширення в книжці російських наративів, антиукраїнських стереотипі

Адміністрація Трампа обмежила використання сотень термінів

Адміністрація президента США Дональда Трампа наказала федеральним відомствам обмежити використання або повністю уникати близько 200 термінів. Про це повідомляє видання The New York Time

У США припинили фінансування Міжнародної програми з письменства Університету Айови

Американська міжнародна програма письменників (International Writing Program, IWP) університету Айови втратила фінансування у розмірі 1 мільйона доларів. Відповідне рішення ухвалило Бюр

Поезію Тараса Шевченка вперше переклали бенгальською мовою

До 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Індії вийшов перший переклад його поетичної збірки бенгальською мовою. Про це перекладачка Мрідула Гош повідомила на своїй фейсбук-

Проти невігластва та стереотипів: книжка про права жінок Ірини Славінської «Слово на літеру “Ф”»

Для дорослих, підлітків і дітей – нова книжка Ірини Славінської, що вийшла у Видавництві Старого Лева, подає «особисті нотатки щодо фемінізму та певних сумнівів, які можуть виникати при

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"