УІНП спільно з представниками національних громад провів круглий стіл про депортації…

28 липня Український інститут національної пам’яті, підтримуючи ініціативу Союзу вірмен України, провів круглий стіл, присвячений депортаціям народів Криму у роки Другої світової війни.
Про це повідомляє uinp.gov.ua.
Під час роботи круглого столу обговорили питання явних та неявних мотивів етнічних чисток у Криму, а також форми та масштаби депортації у Криму в роки Другої світової війни. Окремо обговорили питання депортації греків, болгар, вірмен та кримських татар.

«Десятки тисяч людей були переміщені з Криму… Дуже важливо пам’ятати не лише про злочини комуністичного тоталітарного режиму, а й про долі конкретних народів та конкретних людей, які фактично були зруйновані. Не менш важливо розуміти, як склалась доля цих людей після переселення і як вони повертались і чи повертались додому», — заявив у вітальному слові голова УІНП Антон Дробович.

Заступник директора Центрального державного архіву зарубіжної україніки Богдан Короленко зауважив, що перші депортації кримських татар відбулися ще задовго до Другої світової війни, у 1778 році.
«На відміну від вірмен, болгар, греків та інших національних меншин, те, що стосується кримських татар, – це була депортація всього народу. Тобто цілий народ було депортовано з його Батьківщини», – зазначив Короленко.
Своєю чергою член-кореспондент НАН України Олександр Майборода вважає, що завдяки депортаціям Росія прагнула повністю звільнити Крим від етнічних спільнот, які мали там досвід державотворення.
«Поки вони залишалися в Криму, для Росії зберігалася перешкода для втілення концепції, що Крим споконвіку був російською землею», – підкреслив Майборода.
Член комітету з питань історико-культурного спадку Союзу вірмен України Ваге Петросян зауважив, що однією з головних причин депортацій вірмен, болгар та греків була реалізація імперської політики асиміляції народів Криму. Такої ж думки дотримується і членкиня Правління ГО «Київське товариство болгарської культури «Родолюбіє ім. професора Івана Стоянова» Катерина Ілікчієва.
«Болгари, які проживали на території Криму, також стали жертвами політичних репресій. Як уже зазначалось, депортація – це одна з форм радянської політики стосовно «малих народів» або національних меншин. Однією з цілей такої політики була асиміляція. На відміну від кримських татар, болгари, яких переселили з Криму, асимілювались у місцях переселення», – зауважила Ілікчієва.
У підсумку учасники круглого столу погодились із необхідністю регулярних заходів з обговорення питання депортації народів Криму комуністичним режимом та залучення до таких обговорень якомога ширшої аудиторії стейкхолдерів.
Фото: Костянтин Поліщук
Оригінал статті на НСПУ: УІНП спільно з представниками національних громад провів круглий стіл про депортації…
Блог
На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь ВасканПро це повідомили на сайті tva.ua.
«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.
Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к
В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляціюУпродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок
Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMCУкраїнський журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M
Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогоденняІнтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація
Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій ЛуганщиніУкраїнський правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.