Уряд Франції шукає 4,5 млн євро, щоб придбати скандальний рукопис Маркіза де Сада

Уряд Франції шукає 4,5 млн євро, щоб придбати скандальний рукопис Маркіза де Сада

Французький уряд шукає фінансову допомогу, щоб придбати для Національної бібліотеки Франції рукопис Маркіза де Сада «120 днів Содому, або Школа розпусти» вартістю 4,5 млн євро. Про це повідомляє The Guardian.

 

Роман був написаний у 1785 році на 12-метровому сувої шириною 11 см. Письменник заховав рукопис у стіні своєї камери в Бастилії, де він відбував покарання після низки сексуальних скандалів.

 

За десять днів до штурму Бастилії в 1789 році де Сада перевели в психіатричну лікарню, заборонивши йому забрати з собою рукопис «120 днів Содому». Більше письменник його ніколи не бачив. Однак текст вдялося врятувати. Понад 100 років рукопис зберігався в руках родини провансальських аристократів. Потім його було продано німецькому колекціонеру, який у 1904 році дозволив сексологу Івану Блоху вперше опублікувати скандальний роман.

У 1929 році рукопис «120 днів Содому» придбали нащадки Маркіза де Сада, згодом артефакт викупив відомий колекціонер еротики Жерар Нордманн. У 2014 році його придбав приватний фонд і виставив у Парижі, а вже у 2017 році міністр культури Франції класифікував рукопис як національне надбання та заблокував його експорт.

 

Зараз уряд Франції шукає корпоративну допомогу для придбання рукопису, який оцінюється в 4,55 млн євро. Компаніям, які допоможуть державі придбати сувій, пропонуються податкові пільги.

 

Зауважимо, у романі «120 днів Содому» йдеться про чотирьох розпусників, які в пошуках екстремального сексуального задоволення чинять низку розбещених тортур над викраденими підлітками обох статей.

 

Як відомо, Маркіз де Сад (повне ім’я — Донасьєн Альфонс Франсуа де Сад) — французький письменник, філософ і учасник Французької Революції. У своїх творах відстоював ідеї абсолютної свободи, без обмежень моралі, релігії чи закону. Найголовнішим принципом життя вважав можливість досягнення найвищої особистої насолоди. За свої погляди та твори провів у в’язниці та психіатричних лікарнях близько 32 років свого життя.

 

У 2016 році у видавництві Komubook вийшла книжка де Сада «Філософія в будуарі», переклад якої здійснив Андрій Рєпа.

 

Як повідомлялося, у Франції до 150-річчя культового письменника Марселя Пруста вийдуть друком раніше неопубліковані рукописи автора під назвою «Сімдесят п’ять сторінок».

 

Раніше у французькому коледжі випадково знайшли авторський рукопис вірша Віктора Гюго.

 

 

Чільна: Benoit Tessier/Reuters

Фото: theconversation.com

Оригінал статті на Suspilne: Уряд Франції шукає 4,5 млн євро, щоб придбати скандальний рукопис Маркіза де Сада

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"