Уряд Франції шукає 4,5 млн євро, щоб придбати скандальний рукопис Маркіза де Сада

Уряд Франції шукає 4,5 млн євро, щоб придбати скандальний рукопис Маркіза де Сада

Французький уряд шукає фінансову допомогу, щоб придбати для Національної бібліотеки Франції рукопис Маркіза де Сада «120 днів Содому, або Школа розпусти» вартістю 4,5 млн євро. Про це повідомляє The Guardian.

 

Роман був написаний у 1785 році на 12-метровому сувої шириною 11 см. Письменник заховав рукопис у стіні своєї камери в Бастилії, де він відбував покарання після низки сексуальних скандалів.

 

За десять днів до штурму Бастилії в 1789 році де Сада перевели в психіатричну лікарню, заборонивши йому забрати з собою рукопис «120 днів Содому». Більше письменник його ніколи не бачив. Однак текст вдялося врятувати. Понад 100 років рукопис зберігався в руках родини провансальських аристократів. Потім його було продано німецькому колекціонеру, який у 1904 році дозволив сексологу Івану Блоху вперше опублікувати скандальний роман.

У 1929 році рукопис «120 днів Содому» придбали нащадки Маркіза де Сада, згодом артефакт викупив відомий колекціонер еротики Жерар Нордманн. У 2014 році його придбав приватний фонд і виставив у Парижі, а вже у 2017 році міністр культури Франції класифікував рукопис як національне надбання та заблокував його експорт.

 

Зараз уряд Франції шукає корпоративну допомогу для придбання рукопису, який оцінюється в 4,55 млн євро. Компаніям, які допоможуть державі придбати сувій, пропонуються податкові пільги.

 

Зауважимо, у романі «120 днів Содому» йдеться про чотирьох розпусників, які в пошуках екстремального сексуального задоволення чинять низку розбещених тортур над викраденими підлітками обох статей.

 

Як відомо, Маркіз де Сад (повне ім’я — Донасьєн Альфонс Франсуа де Сад) — французький письменник, філософ і учасник Французької Революції. У своїх творах відстоював ідеї абсолютної свободи, без обмежень моралі, релігії чи закону. Найголовнішим принципом життя вважав можливість досягнення найвищої особистої насолоди. За свої погляди та твори провів у в’язниці та психіатричних лікарнях близько 32 років свого життя.

 

У 2016 році у видавництві Komubook вийшла книжка де Сада «Філософія в будуарі», переклад якої здійснив Андрій Рєпа.

 

Як повідомлялося, у Франції до 150-річчя культового письменника Марселя Пруста вийдуть друком раніше неопубліковані рукописи автора під назвою «Сімдесят п’ять сторінок».

 

Раніше у французькому коледжі випадково знайшли авторський рукопис вірша Віктора Гюго.

 

 

Чільна: Benoit Tessier/Reuters

Фото: theconversation.com

Оригінал статті на Suspilne: Уряд Франції шукає 4,5 млн євро, щоб придбати скандальний рукопис Маркіза де Сада

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Зустрілися два береги

Намагаюсь присвоїти статус “завершено” – нічого не виходить. Можна якось домовитись із адміністрацією, щоб це зробити?

Українські письменники візьмуть участь у Міжнародному фестивалі Аґнона

21-23 червня у Єрусалимі відбудеться Перший Міжнародний фестиваль, присвячений пам’яті Нобелівського лауреата Шмуеля Йосефа Аґнона. Програму фестивалю оприлюднили на сайті Book Forum.
Ф

У Польщі заснували Міжнародну премію за книжки на історичну тематику

У Польщі заснували Міжнародну премію імені Вітольда Пілецького. Заявки на її здобуття приймають до 27 червня, − про це повідомили на сайті Інституту Вітольда Пілецького.
Заснування щорі

Поетика падіння: куди зник герой коміксу «У м’яті»?

Борис Філоненко. Антон Рєзніков. Данил Штангеєв. У м’яті. – Київ: IST Publishing, 2020 – 64 с.
Якщо ви стежите за українським коміксовим ринком уже досить давно – маєте пам’ятати ті час

В Івано-Франківську відкрили виставку до 130-річчя Євгена Коновальця

14 червня, у день народження голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, голова обласної ради Олександр Сич підписав розпорядження Про нагородження ювілейною відзнакою «130 років Євгену Коновальцю». Такі меда

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"