Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники Пушкіну та Щорсу в…
Уряд ухвалив рішення про вилучення з Держреєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників Олександрові Пушкіну та Миколі Щорсу.
Відповідне рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники, уряд ухвалив на засіданні 10 листопада, передає пресслужба Мінкульту.
«Триває звільнення українських міст та української культури від комуністичної, радянської та російсько-імперської нечисті. Місцева влада має остаточно очистити простір від маркерів антиукраїнської політики – демонтувати та перемістити пам’ятники», – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
Так, із реєстру вилучили пам’ятник Пушкіну на проспекті Берестейському, пам’ятник Щорсу на бульварі Т. Шевченка, могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку, монітор «Железняков» по вул. Електриків, пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» у сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською в Києві.
- 20 вересня у Києві облили червоною фарбою бюст Пушкіна на станції метро «Університет».
- 7 листопада пам’ятник Пушкіну в Києві розмалювали невідомі. Таким чином вони закликали владу демонтувати його.
espreso.tv
Оригінал статті на НСПУ: Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники Пушкіну та Щорсу в…
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.