Україні повернуть гроші, вкрадені через корупцію на Поліграфкомбінаті
Україна вперше отримає від іноземної компанії компенсацію за корупційну схему на державному підприємстві, до державного бюджету повернуть понад 3,3 млн євро (приблизно 163 млн грн). Про це повідомили на сайті Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та у соцмережах Спеціалізованої антикорапційної прокуратури (САП).
Розслідування НАБУ та САП показало, що державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» купувало друкарські матеріали у французької компанії за завищеними цінами через естонську «компанію-прокладку». Окрім того, колишній директор комбінату отримав роялті за авторські права на дизайни захисних елементів документів (імовірно, ідеться про графічні малюнки й орнаменти, які друкують на паспортах, ID-картках, грошах, акцизних марках тощо, щоб їх було важче підробити; детальнішої інформації у повідомленнях НАБУ і САП немає — ред.). Через корупційну схему вартість матеріалів зросла в кілька разів, а збитки держави перевищили 20,5 млн євро (близько 1 млрд гривень).
Загалом про підозру повідомили 8 особам, зокрема колишньому керівнику. Як повідомили у НАБУ, у грудні 2024 року один із наближених до екскерівника осіб визнав провину, сплатив 14,5 млн грн збитків і 2 млн грн на ЗСУ, а також дав важливі свідчення щодо 6 інших фігурантів.
Угоду з французькою компанією, що муситиме повернути кошти в державний бюджет України, підписала Національна фінансова прокуратура Франції, і її затвердив суд у Парижі. Кошти заблокували на спеціальному рахунку, незабаром їх мають перерахувати Україні.
«Це перший випадок у нашій історії, коли завдяки міжнародній співпраці фактичні кошти повертаються в бюджет України. Справи такого масштабу показують, що корупційні злочини не залишаються безкарними», — зазначили в САП.
«Результат став можливим завдяки спільній слідчій групі НАБУ, САП, правоохоронців Франції та Естонії під егідою Євроюсту. Взаємодія з іноземними колегами була налагоджена через платформу ОЕСР GLEN — глобальну мережу практикуючих працівників правоохоронних органів, яка допомогла налагодити стійкі та партнерські відносини із великою кількістю країн. Важливу роль у процесі також відіграла ініціатива STAR (Stolen Asset Recovery)», — ідеться в повідомленні НАБУ.
Поліграфічний комбінат «Україна» — це державне підприємство, що виробляє цінні папери і документи суворої звітності в Україні. Серед замовників комбінату — міністерства, державні підприємства, організації та відомства. Заснований 1979 року.
На сайті Поліграфкомбінату зазначають, що «спеціалізоване державне поліграфічне підприємство захищеного друку включене до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, яке забезпечує належну підготовку організаційної й майнової структури до нового правового статусу».
Комбінат виготовляв продукцію для Державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Головного сервісного центру МВС, Національної поліції, Міністерства освіти, Державної міграційної служби, Міністерства закордонних справ України, Пенсійного фонду та ще низки міністерств. Також на замовлення Центральної виборчої комісії друкує виборчі бюлетені для голосування на президентських та парламентських виборах. Одним із перших замовників Поліграфкомбінату була «Укрпошта», тут друкували марки на замовлення.
Як повідомлялося, у 2024 році NGL.media повідомляло про завищену вартість підручників, надрукованих у видавництві «Атлант».
Чільне фото: фейсбук-сторінка поліграфічного комбінату
Оригінал статті на Suspilne: Україні повернуть гроші, вкрадені через корупцію на Поліграфкомбінаті
Блог
В австрійських школах вивчатимуть українську мову як другу іноземнуЗ вересня 2026 року у двох школах Відня можна буде вивчати українську мову як другу іноземну мову в межах навчального процесу. Про це повідомили на офіційній фейсбук-сторінці посольства
США виходить зі світових культурних та мистецьких організаційАдміністрація Трампа оголосила про вихід Сполучених Штатів Америки зі складу Міжнародного центру вивчення збереження та реставрації культурних цінностей (ICCROM) і Міжнародної федерації
Тімоті Снайдер зібрав понад мільйон євро на потреби «Хартії»Американський історик і публічний інтелектуал Тімоті Снайдер спільно зі спільнотою NAFO зібрав понад €1 млн на підтримку 2 корпусу Національної гвардії України «Хартія». Про це історик
«Мідас», картонки, НРК – український словник сленгу назвав слова 2025 рокуСловник сучасної української мови та сленгу «Мислово» назвав словом 2025 року «переговори». Про це Читомо розповіли укладачі словника.
Це слово протягом 2025 року постійно перебувало в
Це один з моїх найулюбленіших жанрів. І чесно зізнаюсь, задумки є. І поки я вирішую, варто чи не варто брати участь у новому конкурсі, оголошеному Букнетом, пропоную всім зацікавленим заглянути до мене в цикл “Закони збереження”.
Третя
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.