Українські письменники розпочали флешмоб проти цькування своєї роботи

Українські письменники розпочали флешмоб проти цькування своєї роботи

#stop_hating_ukrainian_authors та #metoo_ukranian_authors – ініціатива на підтримку авторів у соціальних мережах. Петро Яценко, Владислав Івченко, Ярослава Литвин та інші автори закликали видавництва та читачів уникати агресії на адресу авторів.

Першим про свій досвід розповів письменник та переможець літературних конкурсів Владислав Івченко. Навесні 2020 року, у розпал карантину, він написав роман “Сім ветеранів”. Видавництво відреагувало досить швидко, але цей відгук виявився нищівним.

“Хворобливе фантазування”, “перелічувати недоліки Вашого тексту – це справа марудна й довга” та “прозове перекладення не надто зграбного сценарного матеріалу” – тільки частина зауважень, які пролунали на адресу автора, що стало ударом по його авторських амбіціях та на тижні увело в депресивний стан. Лише за декілька місяців письменнику вдалося оговтатися та повернутися до роботи над романом, який він не вважає слабким твором та сподівається незабаром видати.

Українські письменники виступили проти цькування своїх творівFacebook

Владислав Івченко

Як зазначили в коментарях його колеги з видавничої сфери, будь-які зауваження можна було сформулювати так, щоб не зачепити автора особисто.

Письменник Петро Яценко у 2008 році отримав Премію міста літератури ЮНЕСКО за свій роман “Нечуй. Немов. Небач”, номінувався на премію Книга року BBC, втім навіть це не допомогло йому уникнути знецінення своєї роботи у розпалі кар’єри. Автор зауважив, що цінує та поважає думку людей, які читають і пишуть про його книжки, намагається зробити висновки. Проте іноді трапляється, що під соусом критичного відгуку ховається щось інше.

“Мене прикро вразив випадок на минулорічній Книга Року BBC, коли відзнаку журі отримав читацький відгук, який, на мою думку, був зразком відвертого знецінювання, – зізнався письменник на своїй сторінці у Facebook. – Власне, сама рецензія мене не вразила і не зачепила, бо її автор суперечив сам собі, єхидствував: “перший плюс твору кидається в очі на самому початку. Майже відразу книга примушує читача задуматись: “А навіщо я взагалі це читаю?” Закликав до праведного гніву: “Як далеко ми зайдемо, якщо такі книги претендують на отримання однієї з найпрестижніших літературних премій України?”

Петро Яценко "Магнетизм"Facebook

Петро Яценко “Магнетизм”

Романістка Ярослава Литвин розповіла про свій невдалий досвід роботи з редакторами та закликала авторів не зупинятися та перемагати свій страх.

Що відомо

  • Цей флешмоб став продовженням акції на підтримку письменника Сашка Дерманського. У середині лютого його зацькували в одній з Facebook-груп для вчителів.

Читати також

Що потрібно знати про Лесю Українку, щоб розуміти її творчість: до 150-річчя письменниці

Оригінал статті на Читомо: Українські письменники розпочали флешмоб проти цькування своєї роботи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"