Українські бібліотеки за діджиталізацією відстають від світових на 20 років – УБА

Українські бібліотеки за діджиталізацією відстають від світових на 20 років – УБА

Українська бібліотечна асоціація констатує проблемність діджиталізації бібліотек. Про це йдеться у публічній заяві асоціації про впровадження та застосування інформаційних систем у бібліотеках.

 

Асоціація почала збір підписів та звертається до бібліотекарів, органів центральної влади і місцевого самоврядування.

 

На переконання УБА, з комп’ютеризацію та інтернетизацією бібліотек в Україні великі проблеми.

 

«У впровадженні інформаційних систем ми відстаємо від зарубіжних бібліотек на 20 років. Більшість українських бібліотек або не автоматизували свої процеси, або використовують застарілі версії бібліотечних систем російського виробництва, або працюють з українськими розробками програмного забезпечення, які не підтримують сучасних міжнародних стандартів», – йдеться в заяві.

 

Відтак асоціація закликає органи центральної влади та місцевого самоврядування зробити усе можливе, щоб усі бібліотеки в Україні (від національної до сільської) були сучасними, мали достатню кількість комп’ютерної техніки, доступ до швидкісного інтернету, відповідне програмне забезпечення та кваліфікованих фахівців.

 

«Ситуація із впровадженням програмного забезпечення, з інформаційними технологіями у бібліотеках, що описана у заяві, назрівала давно. Наразі документ розіслали членам Української бібліотечної асоціації, оскільки заява зроблена вчора. Вона буде відкритою безстроково, але через кілька днів, коли зберемо певну кількість підписів, надішлемо її у Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство цифрової трансформації, обласні адміністрації», – розповіла в ексклюзивному коментарі «Читомо» президентка Української бібліотечної асоціації Оксана Бруй.

 

Нагадаємо: в червні 2020 року було анонсовано, що Міністерство цифрової трансформації за сприяння Української бібліотечної асоціації передасть бібліотекам п’ять тисяч комп’ютерів у межах проєкту «Дія.Цифрова освіта».

 

Також у 2020 році Українська бібліотечна асоціація реалізувала міжнародний проєкт «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги». На конкурсній основі були відібрані 32 бібліотекарі з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій.

 

Автор: Юрко Семашко

Оригінал статті на Suspilne: Українські бібліотеки за діджиталізацією відстають від світових на 20 років – УБА

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Новинка “Під крилом темряви” вже завтра

Вітаю, мої любі! Ви, напевно, вже зачекалися обіцяної новинки від мене у жанрі фентезі, тому я з радістю оголошую, що початок книги “Під крилом темряви” з’явиться на порталі вже завтра! 

Всі ці дні я плідно працювала

Записки недосвідченого автора (ч.4)

Привіт усім моїм колегам та любим читачам, які терплять мою неслухняну музу) Отож поки мені не пишуться художні твори, буду писати блоги.

А сьогодні хочу підняти питання про сумнозвісний письменницький блок. Саме це явище

Візуалізація Баєровського – “Я більше не боюсь”

Вітаю вас, любі читачі та колеги!

Хочу врешті показати вам, як виглядає один з головних персонажів моєї книги “Я більше не боюсь” – Юрій Баєровський (Баєр). Ця візуалізація планувалася на суботу цього тижня, але ваші

Всим привіт

Всим привіт. Дуже дякую, що читаєте мою книгу. На жаль через деякі обставини я не можу викладати продовження, ще й муза не хоче до мене приходити. Але я буду вдячна якщо ви дасте  мені знати чи цікава вона вам. Дякую.

&nbs

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"