Український інститут книги анонсував проєкт про важливість читання дітям

Український інститут книги анонсував проєкт про важливість читання дітям

У грудні Український інститут книги за підтримки простору дитячої книги “Барабука”, Радіо Культура та продакшн-компанії МЕМО запустила акцію “Почитай мені”. Її головна мета: розповісти батькам про важливість спільних сімейних читань і заохотити їх читати своїм дітям вголос.

Для цього експерти УІК у співпраці з МЕМО розробили інтернет-ресурс “Читати вголос” із цікавими матеріалами про користь сімейних читань вголос дітям дошкільного віку, психологічні аспекти впливу читання на дорослих і дітей.

Опція “Запиши свою аудіоказку” допоможе батькам особисто записати дитині казку, яку вона зможе переслухувати безліч разів. У пригоді може стати й календар читання з підказками щодо літератури на кожен місяць року.

Також у межах акції “Почитай мені” відбувся вебінар за участі професійної дитячої психологині Ірини Басісти – експертка розповіла про вплив читання на психоемоційний та розумовий розвиток дитини.

“Читання уголос не тільки значно поповнює словниковий запас дошкільнят, а й розвиває загальну грамотність дитини: навички спостереження, слухання, говоріння та первинного аналізу тексту. Сьогодні читання вголос – невід’ємний елемент прогресивного виховання та світовий тренд”, – розповіла начальниця відділу промоції читання УІК Анастасія Євдокимова.

Нагадаємо, що у Суспільного є проєкт UA:Казки, в якому ми вибрали та озвучили найкращі казки народів світу спеціально для вас. Серед голосів, які ви почуєте в наших казках – Андрій Хливнюк (лідер гурту “Бумбокс”), Марко Галаневич (учасник “ДахаБраха”), Аліна Паш, Саша Кольцова, Христина Соловій, Сергій Жадан та багато інших.

Що відомо

  • Український інститут книги — державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.
  • 26 листопада Наглядова рада УІК прийняла рішення про надання гранту інституційної підтримки. Загальна сума виділених коштів на затверджений перелік заявок на отримання інституційної підтримки видавців у 2020 році склала майже 82 млн грн.
  • Також у листопаді УІК надав результати всеукраїнського соцдослідження “Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання”. Опитування показало, що з початку карантину 23% дітей почали читати частіше, а 16% – рідше. На жаль, серед них 57% читають з примусу батьків.

Оригінал статті на Читомо: Український інститут книги анонсував проєкт про важливість читання дітям

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"