Українська розвідка: Паперова галузь росії перебуває у кризі
Целюлозно-паперова галузь росії занурюється у затяжну кризу: провідні підприємства працюють у мінус, накопичують борги й отримують сотні позовів у судах; частина виробництв зупиняється, а працівники скаржаться на затримки зарплат чи повну невиплату після звільнення. Про це повідомили на сайті Служби зовнішньої розвідки України.
Найбільший лісопромисловий холдинг росії «Сегежа Групп» повідомив про чистий борг у 147,9 млрд рублів. Попри те, що виручка компанії у 2024 році зросла на 15% і склала 101,9 млрд рублів, компанія залишилася збитковою. Навіть залучення інвестицій на 113 млрд рублів у червні 2025 року не змінило ситуацію. Лише у Ленінградській області проти холдингу відкрили понад 300 арбітражних справ на суму 72 млрд рублів.

У республіці Комі найбільший виробник фанери «ФК Жешарт» закінчив 2024 рік із чистим збитком у 1,1 млрд рублів, майже удвічі більшим, ніж у 2023 році — тоді збитки становили 584 млн рублів.
«Криза в російській целюлозно-паперовій галузі є відображенням загальних проблем економіки рф: падіння інвестиційної привабливості, санкційний тиск, зростання кредитного навантаження та відтік кадрів», — зазначили в Службі зовнішньої розвідки України.
Нагадаємо, у 2022 році друкарні росії зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту. Російські видавці закликали тимчасово скасувати митні збори на ввезення крейдованого паперу, оскільки в росії назрівала криза паперу та поліграфічний дефіцит.
Чільне фото (ілюстративне): Лениздат.ру
Оригінал статті на Suspilne: Українська розвідка: Паперова галузь росії перебуває у кризі
Блог
Премія «Своя полиця» представила короткий список номінантівЩорічна премія «Своя полиця» для сучасної жанрової української літератури оголосила короткий список номінантів. Про це йдеться на офіційній сторінці конкурсу.
Короткий список складається з п’яти книжок
Всем привет!
Я совсем недавно начала пробовать себя в писательстве и решила выложить первую историю, над которой сейчас работаю. Это для меня новый опыт, и я пока сама учусь всему — от того, как рассказывать историю, до
Дівчата, покайфуємо?)Вітаю, любі читачки!
Куди не кинь оком — самі владні чоловіки, еге ж? Ну, якщо говорити про романи. Реальність, звісно, розчаровує, але… пофантазуймо на мить 🙂 Може, в житті (та й у романі для різноманітності) краще
Українська ілюстраторка — серед переможців конкурсу від відомого журналу Communication ArtsУкраїнська ілюстраторка, дизайнерка книжкових обкладинок Маргарита Вінклер стала однією з переможців міжнародного конкурсу на відзначення найкращих візуальних робіт Annual Illustration
Гендиректор The Washington Post залишив свій постОчільник газети Вільям Льюїс пішов у відставку після хвилі скорочень, яка пройшла редакцією. Про це повідомив керівник бюро WP у Білому домі Метт Вайзер на своїй сторінці у мережі X.
Ль
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.