Українська поштова марка посіла друге місце в конкурсі «Краща поштова марка…

Українська поштова марка посіла друге місце в конкурсі «Краща поштова марка…

«Давні поштові маршрути» – тема торішнього конкурсу поштових марок за програмою «Європа», започаткованому 1956 року. На міжнародний конкурс Україна представила поштову марку із зображенням легендарного закарпатського листоноші Федора Фекети (1791–1838) авторства Ірини Медведовської. Про це повідомляє golos.com.ua.

Цьогоріч уперше за всю історії змагань рішенням журі конкурсу, що складається з восьми експертів-філателістів, включаючи художників, колекціонерів та блогерів із Бельгії, Німеччини, Швейцарії, Франції, Словенії та Люксембургу, срібло конкурсу присуджено відразу трьом країнам: Україні, Швейцарії і Фарерським островам.

Золото – у поштового випуску Польщі. Почесне третє місце посіла марка Німеччини.

Пояснюючи свій вибір, члени журі відзначили, що поштові адміністрації країн-переможців вправно впоралися з такою непростою темою, як «Стародавні поштові маршрути», акцентуючи в ескізах увагу насамперед на людському аспекті поштової доставки, а також авантюрних та часом небезпечних пригодах листонош під час виконання своїх професійних обов’язків, – розповів директор Закарпатської дирекції АТ «Укрпошта» Сергій Калій.

А начальник відділу «Закарпатпошти» Василь Плакош додає: «Марки «Europa», що мають офіційний логотип «Europa», випускаються європейськими поштовими адміністраціями і підкреслюють спільні корені, культуру, історію країн нашого континенту та їхні спільні цілі. Поштові випуски «Europa» є одними з найбільш популярних серед філателістів світу», — каже начальник відділу «Закарпатпошти» Василь Плакош.

І ось іще один вияв уваги й шани нащадків до світлої пам’яті  незабутнього посла: 9 лютого 2005 року в місті Перечин відкрито бронзовий пам’ятник Федору Фекеті (скульптор Михайло Белень), який являє собою бронзову скульптуру на весь зріст (висота 1,7 метра) молодого листоноші, який крокує з торбиною за плечима і який одягнений у тогочасне вбрання.

Отже, одному чесному простому трудареві рідної землі вдячні сучасники й нащадки поставили два пам’ятники з різницею у часі рівно в 165 років. Сам факт заслуговує уваги й поваги…

Унікальність цього пам’ятника в тому, що він установлений реальній людині, а не збірному образу поштарів. Зараз до нього приходять не лише туристи, а й весільні пари, щоб залишити листи зі своїми побажаннями. Люди вірять, що вони обов’язково здійсняться.

Листоноша Федір Фекета працював на пошті у рідному селі Тур’ї-Ремети. Щодня 30 років поспіль він долав близько 30 км до Ужгорода і назад, доставляв пошту за будь-яких обставин, погоди і незалежно від пори року. Тоді поштарів величали «пан посол». Одного разу Федір переходив річку далеко від переправи по слизькому камінню. Він хотів заощадити час і якнайшвидше доставити пошту, але послизнувся і впав у крижану воду, захворів на запалення легень і помер. На знак щирої вдяки й палкої загальної любові до посла громадяни Тур’їх-Ремет за свої кошти спорудили пам’ятний знак самовідданому листоноші, який і по сьогодні стоїть на стіні храму. Там вилито в металі текст такого змісту: Fedor Feketa. Въ Память Приязности, Тверезности, Чесности й Послужности Посла ФЕОДОРА ФЕКЕТА. померъ Р.Б.1838.  Незважаючи на те, що то були часи гноблення й приниження всього слов’янського, напис здійснено руською народною мовою.

Ось як ця марка (на знімку) і стала другою в Європі, завоювавши срібло. Тобто, поштар із Срібної землі, як поетично величають Закарпаття, — приніс краянам і через сто вісімдесят із гаком років таку приємну звістку!.. Символічно, чи не так?

Василь Нитка, Ужгород
Фото надане Василем Плакошем

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Українська поштова марка посіла друге місце в конкурсі «Краща поштова марка…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Дарую обкладинку.

Дарую обкладинку.

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"