Українська бібліотека в Кишиневі відзначає тридцятиріччя

Українська бібліотека в Кишиневі відзначає тридцятиріччя

Бібліотеці української літератури і культури імені Лесі Українки в Кишиневі 16 лютого виповнюється тридцять років із дня заснування.

Про це написав у Фейсбуці радник-посланник Посольства України в Республіці Молдова Ігор Мельничук, передає Укрінформ.

«За тридцять років діяльності Бібліотека імені Лесі Українки стала авторитетним літературним і просвітним центром, платформою для духовного взаємозбагачення українців і молдаван, представників інших етносів багатонаціонального населення молдовської столиці», — написав дипломат.

Він зазначив, що українська бібліотека імені Лесі Українки є єдиним бібліотечним закладом у Кишиневі, який задовольняє запит населення на літературу українською мовою.

Окрім цього, лише тут зберігається література, яка розповідає про життя і діяльність молдавських українців.

За словами пана радника-посланника, у фондах закладу зберігається понад 18 тисяч літературних найменувань, четверта частина з яких – українською мовою.

Щорічно українська бібліотека, яка є філією муніципальної бібліотеки «Богдан Петричейку Хаждеу», обслуговує понад чотири тисячі читачів, 40% із яких становлять українці.

Меморіальна дошка пам’яті Лесі Українки в українській бібліотеці в Кишиневі
Меморіальна дошка пам’яті Лесі Українки в українській бібліотеці в Кишиневі

«Щоб пам’ять про незламну Лесю жила у Кишиневі та Молдові, працює колектив бібліотеки її імені. Його й вітаємо з тридцятиріччям і бажаємо довгих років і цікавих літературних проєктів!», — резюмував український дипломат.

Фото: Ігор Мельничук

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Українська бібліотека в Кишиневі відзначає тридцятиріччя

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Новинка “Під крилом темряви” вже завтра

Вітаю, мої любі! Ви, напевно, вже зачекалися обіцяної новинки від мене у жанрі фентезі, тому я з радістю оголошую, що початок книги “Під крилом темряви” з’явиться на порталі вже завтра! 

Всі ці дні я плідно працювала

Записки недосвідченого автора (ч.4)

Привіт усім моїм колегам та любим читачам, які терплять мою неслухняну музу) Отож поки мені не пишуться художні твори, буду писати блоги.

А сьогодні хочу підняти питання про сумнозвісний письменницький блок. Саме це явище

Візуалізація Баєровського – “Я більше не боюсь”

Вітаю вас, любі читачі та колеги!

Хочу врешті показати вам, як виглядає один з головних персонажів моєї книги “Я більше не боюсь” – Юрій Баєровський (Баєр). Ця візуалізація планувалася на суботу цього тижня, але ваші

Всим привіт

Всим привіт. Дуже дякую, що читаєте мою книгу. На жаль через деякі обставини я не можу викладати продовження, ще й муза не хоче до мене приходити. Але я буду вдячна якщо ви дасте  мені знати чи цікава вона вам. Дякую.

&nbs

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"