Україна надасть ЄС пропозиції щодо санкцій проти росіян за знищення нашої…

Україна надасть ЄС пропозиції щодо санкцій проти росіян за знищення нашої…
Україна має намір подати на розгляд ЄС пропозиції щодо застосування санкцій проти «діячів культури» Росії, які були прямо залучені до знищення або викрадення об’єктів української культурної спадщини.

 

Про це під час візиту до Брюсселя, за підсумками зустрічі із представниками ключових європейських інституцій, у спілкуванні з кореспондентом Укрінформу повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.

«Ми мали ефективних п’ять зустрічей з основними гравцями, які займаються питаннями культури, інформації та стратегічних комунікацій, як в частині зовнішньої політики, так і у сферах культури й захисту культурної спадщини. Перша така зустріч була із заступником генерального секретаря ЄСЗД (Європейська служба зовнішніх дій – ред.) Саймоном Мордю… Немає тижня, щоб наші колеги не виявляли злочини РФ, у тому числі ті, що заподіяні «діячами культури та мистецтв» Російської Федерації, – від знищення до вилучення об’єктів української культури. Ми домовилися із нашими колегами з ЄСЗД, що ми будемо працювати у царині санкційного списку, який буде орієнтований на цих людей», – зазначив український міністр.

Він нагадав, що станом на сьогодні Україна втратила на фронті 137 культурних діячів, більшість із яких пішли на цю війну добровольцями та загинули в бою. Близько 1222 важливих культурних об’єктів України були знищені або зруйновані російськими загарбниками. Ще близько 1 мільйона 700 тисяч музейних артефактів перебувають на тимчасово окупованих територіях України.

На переконання міністра, Росія, і в тому числі її так звані культурні діячі, мають заплатити повну ціну за руйнування та збитки, яких вони завдали українській нації.

При цьому Точицький зауважив, що Україна, разом із європейськими партнерами, працює над проєктами зі збереження культурної спадщини навіть в умовах війни, створює цифрові копії найбільш важливих культурних об’єктів, щоб запобігти їх незворотним втратам.

Читайте також: Точицький обговорив з головою комітету Європарламенту захист культури під час війни

«Це зараз завдання Міністерства культури – зробити такі цифрові копії, і все це вже робиться. Ми створюємо відповідну базу даних, оцифровуємо всі елементи, і не лише ті, що існують, але й ті, які вже були знищені. Ми співпрацюємо над такими проєктами з ЮНЕСКО і з ООН, із їхніми спеціалістами, які володіють технологіями, щоб відобразити в цифрі навіть те, що вже було зруйновано», – сказав український урядовець.

Він зауважив, що масштабні результати таких проєктів будуть представлені, зокрема, у Римі, під час конференції з відновлення України у липні 2025 року

«Разом із моїм італійським колегою Алессандро Гіулі ми започаткували так звану Неаполітанську ініціативу, де чітко визначили алгоритм захисту та збереження культурної спадщини. До цього ми будемо добудовувати нові кластери, з якими ми маємо вийти на Римську конференцію у липні 2025 року», – зазначив Точицький.

Читайте також: «Культурний Рамштайн» може відбутися в Україні у лютому наступного року — Точицький

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський під час представлення внутрішнього Плану стійкості України у Верховній Раді 19 листопада 2024 року оголосив про пропозицію зібрати велику коаліцію союзників і партнерів, які мають бачення щодо розвитку культурної політики в Україні, та проводити такі зустрічі регулярно у форматі «культурного Рамштайну».

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Україна надасть ЄС пропозиції щодо санкцій проти росіян за знищення нашої…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"