Меню

Трохи про вимоги для комерційного статусу

Букнет Трохи про вимоги для комерційного статусу

Трохи про вимоги для комерційного статусу

Нещодавно почули думку від користувача, що вимоги для отримання комерційного кабінету – непотрібна забаганка Літнет, щоб зробити долю українських авторів ще важчою. Хотілося б розвінчати цей міт (до речі, як вам новий правопис?).

Звичайно, хтось може зазначити, що це має бути правом автора обирати чи продавати свої книги, чи ні. І ми б це так і залишили, якби не декілька речей. По-перше, весь негатив від невдалих продажів одразу ж переходив автоматично на Літнет. Бо не може книга бути не цікавою, або ж не може автору не вистачати читацької авдиторії через відсутнусть спілкування з читачами.

По-друге, читачі збентежувались від навали платних книг. І все б було не так погано, якби більшість цих платних книг не була б відверто сумнівної якості. Сьогодні на Літнеті більше 95% всіх книг – абсолютно безкоштовні. І це приваблює багатьох читачів, бо завжди можна знайти щось нове і цікаве. А якщо якась книга і продається – то це точно означає, що у неї є читач. Шансів, що ця книга цікава – набагато більше.

А ще, отримання комерційного статусу – це не тільки необхідність автору займатися оформленням документів, але й нам потрібно все перевіряти, схвалювати і т. д. Хоча ми й “діджиталізуємо” цей процес, та все повністю автоматизувати неможливо.

Літнет – це, насамперед, літературна платформа, а не онлайн-магазин книжок. Кожен має можливість спробувати викласти свій твір для широкого кола читачів. Безкоштовно. Без жодних комісій. Без прихованих умов. А ще ми хочемо створити рівні можливості для всіх, де тільки читач вирішує, що йому подобається, а що ні. 

Додавання вимог для отримання комерційного статусу стало дуже логічною реакцією на невдачі авторів, які передчасно починали продавати свої книги. Чому саме такі вимоги? Бо єдиний комерційно вигідний формат твору на нашому ринку – романи від 300 тисяч знаків. А якщо автор вже зміг опублікувати такий твір, то він вже показав своє вміння завершувати розпочаті твори. Безкоштовним же він має бути для того, щоб вести до автора нових читачів. 100 відстежувачів – реальний мінімум авдиторії, який дасть можливість новому твору одразу ж не впасти в рейтингах. 80 регулярних читачів (що, якщо чесно, не так вже і багато для комерційного твору) – це хоч якийсь мінімальний показник інтересу читачів до книг автора. До речі, показник регулярних читачів для отримання комерційного статусу оновлюється регулярно, але показує найбліьше значення за останній час. Тобто, якщо він не змінюється, то це означає, що кількість регулярних читачів або застигла на тому ж місці, або почала знижуватись.

Ці вимоги – не панацея. Це не означає, що з отриманням комерційного статусу у автора автоматично гарантовані гарні продажі. Це тільки початок нелегкої, але такової цікавої праці 🙂

Якщо ви новенький або новенька на Літнет, то радимо прочитати цей блог з порадами для авторів.

Також долучайтеся до нашого телеграм чату, де ми спілкуємось з авторами нашої платформи: https://t.me/joinchat/NghXDhXbgaU_JeOQHFa1vQ

Оригінал статті на litnet.com: Трохи про вимоги для комерційного статусу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення