Тритомник львівської військової журналістки Ірини Вовк номінували на “Книгу року”

Тритомник львівської військової журналістки Ірини Вовк номінували на “Книгу року”

Тритомник “На щиті” львівської військової журналістки Ірини Вовк потрапив до номінації Всеукраїнського рейтингу “Книга року”. “На щиті” – це книга розповідей про військових, які загинули на Сході.

155 історій

У тритомнику “На щиті” є 155 історій. Це спогади рідних про бійців, які загинули на війні. Цю книгу номінували на “Книгу року”.

“Там 7 номінацій, ми попали в номінацію “Обрії”. Мені насправді дуже почесно бути в цій номінації, наприклад, поруч із прізвищем Сєнцова”, – каже авторка Ірина Вовк.

Тритомник львівської військової журналістки Ірини Вовки номінували на "Книгу року"Суспільне Львів

Ірина Вовк – авторка тритомника

Журналістка додає, що дуже важливо, що книги про війну номінують на “Книгу року”.

“Те, що книжки про війну є в переліках номінантів – це вже важливо, бо таку літературу читають, таку літературу беруть до рук, вона є в книгарнях, її можна прочитати і це роблять”, – пояснює Ірина Вовк.

Окрім тритомника “На щиті”, до номінації потрапила книга “Ізоляції”, яку Ірина Вовк написала спільно із Дарією Бурою. Результати конкурсу мають бути відомі в лютому цього року.

Історії із тритомника “На щиті”

Оксана Задорожна поділилася спогадами про чоловіка Василя, який загинув на Сході. Спочатку її чоловік був волонтером та возив допомогу військовим.

Тритомник львівської військової журналістки Ірини Вовки номінували на "Книгу року"Суспільне Львів

Фото Василя Задорожного

“Чоловік приїхав звідти і сказав: “Я не можу їхати сюди, залишаючи там хлопців. Оксана, ти розумієш, там діти, воюють діти””, – розповідає вдова.

Згодом Василь підписав контракт та поїхав на передову. У лютому 2015 він підірвався на вибухівці. Йому було 49 років. Оксана згадує, що, коли чоловік був на війні, вони щодня говорили.

Тритомник львівської військової журналістки Ірини Вовки номінували на "Книгу року"Суспільне Львів

Вдова Оксана Задорожна

“10 числа – він завжди зранку з 8:00 до 8:30. О восьмій ранку не дзвонить, 08:15 не дзвонить. Дочка збирала внучку у садочок, вони позбиралися, пішли. Я о 9:30 дзвоню. Відсутній телефон”, – пригадує жінка.

Жінка впродовж двох тижнів шукала чоловіка. Вона разом із донькою обдзвонила лікарні та морги, які є на Сході. Та Василя в них не було.

“Дзвонить мені дочка і каже – мама, до мене дзвонили сєпари. Я кажу, і що, що хотіли. Він каже, просто подзвонив з татового телефона. Я побачила, що тато і почала кричати – тато, тато. А він каже: “А это не папа, это я – русский терорист” (це не тато, це я – російський терорист, – ред.) . Вона каже – дайте мені тата, а він каже – його нема”, – розповідає Оксана Задорожна.

Поховали Василя через 2 тижні після того, як він загинув.

В тритомнику “На щиті” є історія і про чоловіка Оксани Кизило –Андрія, з позивним “Орел”. Андрій вчився в Академії сухопутних військ. Після закінчення одружився з Оксаною і одразу поїхав на Схід.

Тритомник львівської військової журналістки Ірини Вовки номінували на "Книгу року"Суспільне Львів

Фото книги “На щиті”. Історія про Андрія Кизила

“Після церемонії – ми там все відсвяткували красиво – на наступний день він поїхав вже в АТО, навіть не в АТО, а на наступний день він поїхав вже в Білу Церкву в 72 бригаду”, – розповідає Оксана.

Тритомник львівської військової журналістки Ірини Вовки номінували на "Книгу року"Суспільне Львів

Фото Андрія та Оксани Кизило

Андрій загинув у січні 2017 року. Йому було 23 роки. Оксана розповідає, що коли дізналася про це, то єдине за що переживала – чи йому не було боляче.

Тритомник львівської військової журналістки Ірини Вовки номінували на "Книгу року"Суспільне Львів

Вдова Оксана Кизило

“Всіх питала, чи він не мучився, чи його не боліло. Я дуже чекаю відео одне, бо хлопці, коли вони були в бою – у них були відеокамери на касках і вони це все знімали. Зняті були останні хвилини його життя, його остання посмішка, і навіть ті моменти, коли його рятували, намагалися врятувати, і я чекаю, щоб це подивитися і точно для себе знати, як це відбулося”, – каже вдова.

Оригінал статті на Читомо: Тритомник львівської військової журналістки Ірини Вовк номінували на “Книгу року”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"