Меню

Топ-15 від Щеглової. “Сучасний Шерлок”

Букнет Топ-15 від Щеглової. “Сучасний Шерлок”

Топ-15 від Щеглової. “Сучасний Шерлок”

Всім привіт! Пристрасті навколо Шерлока не стихають і це не дивно. Адже було подано чимало робіт, авторам цікаво знати про рейтинги, що пішло не так, або вони так лише кажуть, а насправді… Чи готові сприймати критичні зауваження насправді? Спокійно, без доведення, що критик щось там не зрозумів? Що то був такий хід та така ідея? Подивимось.

Зараз я розпишу про власний ТОП, ті роботи, які мені сподобались, та вкажу на деякі недоліки, які побачила в цих роботах. Роботи виставляю в режимі від «найбільше сподобалось». І зауважте, це лише мій власний ТОП, моя суб’єктивна думка. Про те, який ТОП склався за всіма оцінками журі можна глянути тут.

1. Таліана. Троянди в лісі.

Ця робота мене вразила неймовірно і очолила мій власний ТОП. Власне я вважаю, що вона у конкурсі є найбільш вдалою та емоційнішою. Прочитавши, я прийшла у захват. Оповідання колоритне, яскраве та дуже атмосферне! Читаючи, я з перших рядків отримувала естетичну насолоду! Образи дуже яскраві, оповідь ведеться рівно і торкає, немає перевантаження діалогами, з’являється відчуття присутності там, поруч з героєм. Всі локації об’ємні, персонажі живі. Що там казати, я настільки проникла співчуттям до головного героя, що вже сама гадала, невже вбито? Хоч би знайшов! Що ж там сталося? Про кінцівку казати – то буде спойлер, і я б не взялася тверезо оцінювати, така кінцівка – то плюс чи мінус. Але текст – справді супер! Інтрига тримається до кінця твору. З недоліків, кілька друкарських помилок та обкладинка. Ось тут якраз той випадок, коли обкладинка не приваблювала мене взагалі, і певний час я відкладала роботу через це. Як виявилося згодом, вона і близько не відповідає суті роботи.

2. Андрій Марченко. Долоня мерця.

Про роботу переможців я писала в окремому блозі – ось тут.  Повторювати не буду.

3. Вадим Володарський. Павук.

Добрий та ефектний детектив. Власне у мене крутиться на язиці: класика жанру. Реалістично та яскраво написано. Образи живі і цей хід, коли у перших рядках дається точка зору жертви, що не кажи, а пробирає до тремтіння. Пів сторінки, образ створено і ти вже безмірно співчуваєш йому. Образ Шерлока представлено. Приймаю його бачення. Образ вбивці дається маяками, але не скажу, що кричуще. Із зауважень, кінцівка. Я не проти відкритих кінцівок, користуюся ними, класний хід. На мій погляд, вона не дуже вдало реалізована. 

4. Ана Пест. В горі та радості.

Про роботу переможців я писала в окремому блозі.

5. Sandr. Відьмі – вогню.

Читати це оповідання було цікаво. Яскравий світ, в який занурюєшся ледь не з перших рядків. Колоритні та повноцінні образи. Оповідання захопливе. Автору вдалося органічно вписати детектив в інший світ і образ Шерлока мене цілком задовольнив. До того ж наявні кілька раптових поворотів, що додають оповіданню цікавості. Карколомна кінцівка.

6. Іванка Сокіл. Відлуння.

Про роботу переможців я писала в окремому блозі.

7. Анна Пахомова. Старший інспектор Міськбезпеки і схиблений ангел.

Колоритний, яскравий образами початок. Жартівливе подання. В міру весела, незвична та оригінальна історія. Дійсно багата на образи. Продумане місце події, продумана структура суспільства. Насправді, враховуючи розмір твору – світ створено дуже майстерно! Оптимально поєднано діалоги та описання. В цілому враження позитивне, але шалений спойлер у назві.

8. Людмила Мальована. Блакитний Маврікій.

Робота по-своєму шикарна. Життя без прикрас, як воно є. Таке чіпляє і це фішка авторська у даному творі. Мега яскраві персонажі і подробиці, що додають оповіданню об’єму, роблять персонажі живими та реалістичними. Яскраво прописані навіть пересічні персонажі. Детективна складова – неоднозначна. Адже вбивство є, розслідування є, але… По суті слідчому пощастило. Бо він відкривати справу захотів лише через те, що свідок щасливо знайшовся. Вірю, що так воно в житті і є, але саме це і обурює. Кінцівка – неоднозначна. Моментами здалася алогічною, що саме можу написати у приват, аби не було спойлеру. Але розлита олія – це блискуче!

9. Ірина Ярошенко. Вуаль.

Яскравий твір, з прописаними деталями. Образи колоритні, постають перед уявою з легкістю, ніби живі і стоять поруч. Локації прописані так, ніби авторка описує місця, де була сама. Я спитала, не була, але ретельно працювала над створенням локацій. Яскраві, персонажі, як живі, місце діє, наявний ефект присутності. В цілому сподобалось. Кінцівка трохи збита, мені здалася натягнутою мотивація до вбивства.

10. Ірина Ярошенко. Системна помилка.

Ця робота мене у першу чергу вразила не стандартним, не стереотипним образом Шерлока та проблематикою. Детективна складова наявна у формі загадки, ведеться розслідування і воно службове, а не кримінальне. Яскраво прописані локації, з образами справа трохи гірше. Авторка обрала фактографічний принцип подачі інформації, що, на мій погляд, не зіграло на користь твору. Наявні багато зайвих реплік, прибравши які, можна було вивільнити місце для образів.

11. Ярина Мартін. Приховане видіння.

В цьому випадку авторці зіграла на руку наявність першого оповідання. Мимоволі їх порівнюєш і друге оповідання, на фоні першого, грає яскравими фарбами. Водночас саме це народило і кілька недоліків у роботі. Так буває, коли пишеш серію і вважаєш, що читач вже знайомий з героями. Але порада автору, не забувати, що над образами варто працювати у кожній серії серіалу. У вас вони в цьому оповіданні майже відсутні. Я їх бачила лише того, що читала першу роботу. Втім, написано файно та інтригує. Детективна складова на рівні, все за жанром: труп, розслідування, Шерлоки. Кілька деталей щодо наявності у кімнатах якихось речей – створюють локації. В цілому досить гідне вийшло оповідання!

12. Надія Голубицька. Лялька Синьої бороди.

Яскрава обкладинка, через яку вже хочеться відкрити роботу. Щонайменше оригінальне оповідання. Написано легко і живо, хоча не вистачає трохи барв для описання. Інтрига тримається до кінця твору. Шалений плюс назві, багатогранна та яскрава, особливо на фоні розв’язки. В рамках задуму ніби все гаразд. Але все одно не вистачало мені колоритності в образах, написано трохи поверхово.

13. Галицька Пані. В гостях у смерті.

Авторка подавала дві роботи і першою я читала іншу. Авторка надурила журі з іншою роботою, то не детектив, навіть поруч з детективом не стояло. Тому читання цієї роботи я весь час обурено відкладала. Та зобов’язання є, врешті відкрила і стала читати. Неупередженість – наше все. Тож, попри перше враження, мушу визнати: написано оригінально, цікаво, інтригує.

14. Буяна. Цитриновий поцілунок.

Оповідання, яке мені сподобалось і по-своєму вразило. Там все продумано, красива помста, вишукана гра з читачем та Шерлоком. Детективна складова на гідному рівні. Але, Буяночко, вибачте, виконання суттєво знизило мої Вам бали. По-перше, початок з діалогу не дуже добре. Ніби і немає такого писаного правила, але насправді вважається ознакою дурного тону. Якщо автор все ж вирішує починати з діалогу – це мусить бути фраза бомба. Так щоб відразу кидало головою об стінку. Багато зайвих діалогів. Структура всієї роботи – ті ж самі діалоги. І хоча в цілому враження від роботи – ефектність, оцінки вийшли не такими, як могли б бути.

15. Оксана Усенко. Правильний варіант.

Цю роботу я теж включила у свій ТОП лист, через змістовну ідейну складову. Авторка підіймає важливе питання насилля серед підлітків, ідейне зараження, депресивний регіон і гамузом всього ще потроху. Важливо, аби такі роботи були, аби їх читали, аналізували. У авторки сильно прописані локації, що грає на користь твору. Але… Так знов таки, велике «але» до виконання. Спроба розкривати образи діалогами – хибна на 100%. Вона не дає бажаного результату. Оповідання виходить пласким, позбувається дії та образності. Діалоги – зло.

Висновуючи, хочу сказати, що раджу ці роботи до читання всім, хто ще не читав. Не мала наміру когось ображати, все написане мною – моя суб’єктивна думка. Просто так вийшло, що ваша оцінка від неї залежала.

Щодо решти робіт, які не увійшли в цей блог, можу в цілому описати свої зауваження до текстів учасників та вказати, що, на мій погляд, вдалося. Але краще буде, якщо охочі просто звернуться у приват. Інакше виходить багато букв, навряд чи це будуть читати всі, а мені витрачати час. І, певно, я лишу за собою право відмовити автору навіть у такому повідомленні, не пояснюючи причин. Сподіваюся на розуміння. Але були роботи такі, які я не готова коментувати в принципі. Погодьтесь, далеко не в кожному конкурсі автори бачать навіть такий фідбек.

Всім добра та гарних книжечок!

Оригінал статті на litnet.com: Топ-15 від Щеглової. “Сучасний Шерлок”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення