«Тимчасова окупація закінчиться»: у Зеленського згадали Крим і Донбас у День…

«Тимчасова окупація закінчиться»: у Зеленського згадали Крим і Донбас у День…

Представник президента України в АРК Антон Кориневич 22 січня, у День Соборності України, наголосив на особливій важливості соборності українських громадян, які проживають зараз в окупованому Криму й на окупованих територіях Донбасу. Про це повідомляє radiosvoboda.org.

«Якщо більше ста років тому важливим було єднання українців із Наддніпрянщини і Західної України, то сьогодні особливе значення має соборність усіх громадян України, які проживають на території України, зокрема, на тимчасово окупованих територіях – у Криму і на Донбасі. Сьогодні ми живемо у своїй державі, проте значна частина наших громадян проживають в умовах окупації. Саме тому значення Акту Злуки та Дня Соборності сьогодні є важливим символом того, що всі ми разом і тимчасова окупація обов’язково закінчиться, а наш державний прапор буде піднято на всіх частинах території України», – написав Кориневич у привітанні на своїй сторінці в фейсбуці.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова також висловила впевненість у швидкому «повернення в українську сім’ю» Криму й окупованих територій Донбасу.

Соборність України. «Живий ланцюг» 1990 року в архівних фотографіях
ФОТОГАЛЕРЕЯ: Соборність України. «Живий ланцюг» 1990 року

«Сьогодні ми, українці, єдині у своїх прагненнях – відновлення територіальної цілісності України, повернення наших незаконно утримуваних громадян і відновлення миру на Сході. Впевнена, що дуже скоро мій рідний Крим, тимчасово окуповані території Донбасу повернуться в українську сім’ю, і це стане ще однією світлою сторінкою в історії нашої держави, яким став акт злуки ЗУНР і УНР 102 роки тому. З днем Соборності України!» – йдеться в повідомленні на її офіційній сторінці в Фейсбуці.

Президент Володимир Зеленський у своєму вітанні висловив упевненість у тому, що в майбутньому українці зможуть «усе подолати і разом стануть творцями нового Акту Злуки».

22 січня 1919 року був проголошений Акт Злуки. Це одна з найвизначніших подій доби Української революції 1917–1921 років. Ухвалення цього документа означало об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

День Соборності України – державне свято, його офіційно відзначають із 1999 року.

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року це свято не відзначають на півострові, проте біля пам’ятника Тарасові Шевченку в Сімферополі регулярно з’являються квіти, прикрашені українською символікою.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Тимчасова окупація закінчиться»: у Зеленського згадали Крим і Донбас у День…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"