“Тиждень Дерманського”: за що дитячого письменника почали цькувати у соцмережах

“Тиждень Дерманського”: за що дитячого письменника почали цькувати у соцмережах

10 лютого в одній з груп на Facebook для вчителів початкової школи з’явився гнівний пост з уривком з казки Сашка Дерманського “Билячок”, який можна знайти в книзі для учнів 3-го класу. На письменника обрушився шквал критики та образ – на його захист встали колеги-літератори, а видавництво “Наш Формат” оголосило “тиждень Дерманського”. Розповідаємо, що сталося.

“Цікаво, що курив автор підручника з читання для 3 класу?”, – написала авторка поста. Далі своєю реакцією ділиться сам письменник Сашко Дерманський. Він розповів, що побачив пост, коли під ним було вже 20 тисяч поширень від обурених батьків, учителів і тих, хто просто “проходив повз”.

“Суть претензій у тому, що деякі герої казки курять самокрутки (що за слова, як їх пояснити дитині?!) з лев’ячого кізяка (от вам і НУШ, куда ми катімся? Жечь такіє кніґі… автор – шизоїдний дєбілод і т.д. і т.п.), – розповів Сашко Дерманський у коментарі “Укрінформу”. – Безліч наших громадян, серед яких, що найстрашніше, тисячі вчителів, не має ані почуття гумору, ані жодного поняття про літературу загалом, сучасну українську літературу, художні образи, прийоми, зокрема (само)іронію тощо”.

У соцмережах на підтримку дитячого письменника виступили колеги та читачі.

Письменник Андрій Кокотюха заявив, що Дерманського цькують люди, яким “не доступно розуміння природи популярної дитячої книги, ще й україномовної”. Письменник Іван Андрусяк закликав “усіх адекватних людей мобілізуватися” для підтримки української літератури. Дитяча письменниця, літературна критикиня і артменеджерка Тетяна Стус порадила авторам “берегти себе від неосвіченого натовпу, здатного у своїй темряві втопити їхні вогні” .

Письменниця та літературознавиця Галина Ткачук, посилаючись на власне спілкування із дітьми по всій Україні, а також дані опитування дитячих бібліотек, підкреслила, що Сашко Дерманський – “один із найбільш читаних і знаних наших дитячих письменників”.

Видавництво “Наш Формат”, які публікують книги Дерманського, також стали на захист дитячого письменника, оголосивши “тиждень Дерманського”: “Ми закликаємо кожного, чиї діти зачитувалися або зачитуються творами Сашка Дерманського, приєднатися до акції підтримки. Дерманський – один з наших найулюбленіших авторів. Сашко, ми пишаємося, що восени видамо відразу дві твої книжки! Твоя творчість – це точно наш формат”.

  • Олександр Дерманський – український дитячий письменник, член Національної спілки письменників України (з 2006 року). Його найвідоміші книжки – “Маляка – принцеса Драконії”, “Казки дракона Омелька”, “Бабуся оголошує війну” і трилогія “Чудове Чудовисько”. Також Сашко став одним із творців сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського (фільм вийшов восени 2017 року).

Оригінал статті на Читомо: “Тиждень Дерманського”: за що дитячого письменника почали цькувати у соцмережах

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До рейтингу найбагатших жінок США від Forbes увійшли дві письменниці 

Американський діловий журнал Forbes оголосив рейтинг 100 найбагатших жінок Америки, які досягли успіху самостійно.
 
Шостий рік поспіль його очолює дистриб’юторка будівельних матеріалів

У Будинку письменників відбувся урочистий захід, приурочений до Міжнародного дня захисту…

1 червня в Будинку письменників, у Києві, відбувся надважливий і символічний культурно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Попри жахливу ніч обстрілів Києва, коли обезуміла

У Києві не можуть знести пам’ятник Пушкіну через його охоронний статус 

Київська міська рада підтримала петицію про демонтаж памʼятника російському поету Алєксандру Пушкіну в одному з районів столиці, але наразі не може його знести через охоронний статус. П

Переклади весни: чумні турецькі ночі, любов серед сельви й шведські вовки

П’ять місяців 2023 року з низкою гучних перекладів як художньої, так і нон-фікшн літератури, показали, що український книговидавничий ринок не здається, а продовжує боротись за читача,

У США вийшла збірка поезії про трагедію Бабиного Яру

Видавництво Українського наукового інституту Гарвардського університету випустило двомовну збірку Babyn Yar: Ukrainian Poets Respond («Бабин Яр: Відгук українських поетів»).
 
У книзі з

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"