Меню

Темна Вежа

Букнет Темна Вежа

Темна Вежа

Довгий час «Темну Вежу» Стівена Кінга я оминала. Декілька років тому я наважилася розпочати знайомство з цим культовим циклом і пройшла марафон лише у три книги, зате мовою оригіналу. Однак, так склалися обставини, я відклала решту книг на невідоме майбутнє, і ось я знову тут із наміром урешті-решт дістатися Темної Вежі, яку автор писав протягом довгих років.

То чим же особлива «Темна Вежа»? Це важко пояснити насправді. Мені бракує слів, зате душа сповнена глибоких вражень. Найперше, Кінг сам ніколи не знав, який буде кінець подорожі Роланда та його ка-тету. У нього не було планів, не було заготівок. Він завжди стверджував, що лише записує те, що начебто хтось надиктовує… Темна Вежа писала сама себе. І в ньому жив страх, що за своє життя він не встигне дійти до неї. Темна Вежа – це похмура історія. Це мандрівка, яка пригнічує, спантеличує, обдурює та ставить купу питань. Часом ти думаєш, що це якесь божевілля, дурниці, повна маячня. Часом переймаєшся героями й тою фігньою, яку вони творять. Часом захоплюєшся пафосом і величчю, вчинками тих самих персонажів, яких безбожно лаяв десять хвилин тому. Темна Вежа – це мерзенний світ, який складається із цілої купи світів, і всі шляхи ведуть до Вежі, і рано чи пізно ти теж дійдеш до неї. Бо світ зрушився, і ніщо не буде таким, як колись.

Читати англійською або російською, український переклад не передає й маленької частки справжнього духу історії.

Оригінал статті на litnet.com: Темна Вежа

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення