Меню

Твори з конкурсу, які сподобалися. Частина 1

Букнет Твори з конкурсу, які сподобалися. Частина 1

Твори з конкурсу, які сподобалися. Частина 1

Привіт! Я обіцяла розповісти про твори, які стали фаворитами на конкурсі.    Перша частина.

Хочу звернутися до авторів: вибачте, якщо когось ображу своїми зауваженнями, досвіду у судійстві та відгуках у мене ще мало.  

Оцінюючи твори, я оцінюю лише певний текст у Вашому виконанні, і аж ніяк не особу автора. Тому критику сприймаємо спокійно і враховуємо, що ми ще не профі. Вчитися ніколи не пізно. Дякую за розуміння. 

УВАГА!СПОЙЛЕРИ!!!

«Відлуння» Іванки Сокіл

 Мова твору  чиста та мелодійна. Дивувалася підбору слів, очевидно, що у автора чималий словниковий запас, також і у темі детективів. Траплялися слова, які я занотувала собі, можна зробити висновок, що  авторка читає багато. Сюжет не  новий, коли людина з надприродними здібностями допомагає слідству, та все ж авторка гармонійно поєднала надприродне у жанрі детектив. Щоправда імена  героїв мене трішки плутали:  Честер і Чатерлі . Через постійне вживання цих слів, я плуталась хто є хто.

 Фінал твору  був не очікуваним, адже підозрюваних  не було взагалі. Така собі загадка, яку потрібно розгадати. Інтриги на жаль мало. Та за всіма критеріями робота гідна і мені сподобалася.

Персонажі детектива  і головного героя розкриті на сто відсотків, відчутна нотка сарказму героїні до надприродних здібностей Алана. Очевидно його чоловіче его заділо дівчину. Простежується ставлення автора до героя. Така собі недовіра і обережність, з ноткою гордині.

Також заінтригували кінцівкою, отже наступна історія відкриє вже таємницю здібностей і минулого героя. Це така собі підв’язка до наступної книги.

«Цитриновий поцілунок» Буяни Іррай

Твір справив на мене грандіозне враження, бо був першою роботою, яку почала читати з конкурсу і я сподівалася, що решта не гірші. Сюжет не новий, схожий на фільм «Плюю на ваші могили»  та розкритий дуже добре.

Головний герой вправно розкриває справу, щоправда йому допомагає журналістка.  Кожне вбивство логічно підводить героя до розкриття справи. Інтрига, хто ж це може бути, тримає весь час. І, як у справжньому детективі, підозрювані усі і кожен.  Неочікуваний фінал зводить з розуму.  

Авторка детально описує героїв, їхні особливості та деталі місця злочину. Як візуал, добре сприймаю художній опис. Єдине чого було забагато, так це діалогів. Не вистачило роздумів, відступів. Та вцілому це одна з найкращих робіт і вона, впевнена, фаворит багатьох читачів.

«Безногі Перегони» Ярослава Бунчука

В першої сторінки я зайнялася гучним сміхом. Мені довподоби стиль написання твору. Протягом читання я часто всміхалася та хихотала від манери спілкування слідчих. Це так життєво, оптимістично та цікаво. Величезний респект за це автору.

Такий собі слідчий-невдаха, володівший методом дедукції, не виходячи з кабінету, розкриває кілька справ. Ідея дуже цікава. Хоч і не зовсім реалістична у нашому житті. Автор чудово передав характеристику персонажів, та знову діалоги без відступів, роздумів, чого бракує у прозі.

Читаючи, ставиш собі питання весь час, «а й справді як?». Цей прийом спонукає подумати.  Та вже ближче до кінця стає нудно, через відсутність руху у творі. Не вистачає динамічності.

Фінал, знову таки, неочікуваний і тут автор дуже влучно використав слова, щоб заплутати та підвести одночасно до розв’язки.  Мені сподобався твір, і є одним з моїх фаворитів. У автора величезний потенціал, так тримати.

«Ляльки Синьої Бороди» Надії Голубицької

Незвична історія про маленький непримітний острів. Щоб написати твір, впевнена, авторці довелося багато дізнатися про місце, яке вона описувала. Вже цим твір незвичний і цікавий.

Головна героїня проста дівчина, яка переймається долею інших людей і завжди готова прийти на допомогу. Її цікавість все ж призводить до шукання та копання у фактах. Для дівчини шлях був не простим, довелося багато рухатися та ентузіазму  у неї вистачило.

Ідея твору цікава, і раніше не зустрічала такої сюжетної лінії, хіба що у фільмах.  Реалізація і поступовість дій  героїні чудово описано, як і деталі справи.  Героїня розбираючись у справі, сама плутається і плутає нас.

Автор поступово підводить нас до розкриття справи. І опис дівчини викликав у мене думки та занепокоєння. Я вже думала, що там якась містика, а виявилося, що це психологічний хід.  Дівчина і герой- потвора викликають жалість. Вже в кінці, як у справжній притчі, автор нас вчить, що краса не зовні, а  у душі. І оцінювати треба не за зовнішністю.

«Ти мене не знайдеш» Tory_Chameleon

Ти мене не знайдеш- отримує виклик головний герой.  А шукає він злочинця, який багато років тому викрав 11 дітей, включаючи родичку героя.

Твір цікаво починається і тримає у напрузі. Справді ідея твору незвична, а її реалізація на достойному рівні. Дуже цікаво було читати як герой аналізую, знаходить інформацію і елементи містики, присутні у творі, не є зайвими, доповнюють детектив своїм шармом.

Детально описано послідовність та змістовну лінію злочинів. Герой логічно поєднує їх між собою і крок за кроком рухається до фіналу. Зважаючи на цікавий початок, насичену основну частину, інтригуючої кінцівки мені не вистачило. Лише констатація того, що він сам винен.   

Твір викликав у мене подив у кінці,  оскільки розгортання розслідування було активним і вже, натрапивши на слід злочинця, герой несподівано для себе і читачів, знаходить його в собі. І самостійно ж аналізує свої мотиви, тобто своєї іншої особистості.

Незважаючи на незначні недоліки, твір чудовий і цікавий.

Хочу зазначити, що це одна з двох робіт на конкурс, так от твір «Темні секрети складних взаємин» мені менше запам’ятався, ідея ж не погана, та її втілення не вразило, і як на мене, багато зайвих діалогів, без пояснень, відступів, і монологів.  Тільки зараз розумію як діалоги псують твори.

Продовження скоро!!

Додаю обіцяний Топ 15 творів з конкурсу, які набрали найбільшу кількість балів.

(це роботи по статистиці загального балу, а не мої вподобані)

Топ-15
1. Ана Пест «В горі та радості» – 237
2. Іванка Сокіл «Відлуння» – 225
3. Andrew Marchenko «Долоня мерця» – 213
4. Буяна Іррай «Цитриновий поцілунок» – 212
4. Ярина Мартин «Приховане видіння» – 212
5. Надія Голубицька «Ляльки Синьої Бороди» – 209
5. Анна Пахомова «Старший інспектор Міськбезпеки та схиблений ангел» – 209
5. Вадим Володарський «Павук» – 209
6. Галицька пані «В гостях у смерті» – 202
7. Ірина Ярошенко «Системна помилка» – 199
7. Ірина Ярошенко «Вуаль» – 199
8. Таліана «Троянди в лісі» – 198
9. Aillin Ai «Мрець в авто» – 197
10. Tory Chameleon «Ти мене не знайдеш» – 195
11. Sandr «Відьмі – Вогню» – 192
12. Ярина Мартин “Видіння вічності” -186
13. Вадим Володарський “Без гальм” – 172 13. Сергій Микитюк “Викрадена статуетка” -172
14. Ярослав Бунчук “Безногі перегони” – 169

15. Руденко “Сварка в клубі Brook’s” – 165

Оригінал статті на litnet.com: Твори з конкурсу, які сподобалися. Частина 1

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення