Тараса Шевченка перетворили на персонажа доповненої реальності

Тараса Шевченка перетворили на персонажа доповненої реальності

Щоб легендарний поет з’явився на вашому екрані, потрібно завантажити сторінку проєкту та під’єднатися за QR-кодом. Прототип Тараса Шевченка може поспілкуватися з користувачами, вийти на вулиці Києва або зазирнути до чиєїсь оселі. Про це розповіли творці проєкту.

У день народження Тараса Григоровича компанія Advin Ukraine вирішила допомогти йому заговорити однією мовою з діджитал-поколінням. За словами творців проєкту, Кобзар “повертається”, щоб нагадати: впізнаваність та актуальність його ідей не повинна залишатися лише на сторінках підручників з української літератури. Він з’являється в цікавому форматі доповненої реальності, щоб стати ближчим до сучасних українців.

Легендарний поет не боїться жартувати з себе та натякає: якби він жив за сучасності, міг би стати непоганим блогером: “Якби я міг дивитися на вас зі стогривневої купюри — намалював би себе хоча б з усмішкою”.

У відео, які викладають за хештегом #kobz_ar, він вже прогулявся Пішохідним мостом, Софіївською площею, а також побував біля Червоного корпусу КНУ ім. Тараса Шевченка.

Читайте також

Шевченко онлайн: прикарпатські воїни, родичі Героїв Небесної Сотні та іноземці читають Кобзаря

Унікальні архівні записи та спеціальні програми — до дня народження Шевченка на Суспільному радіо

“Жінки-художниці України”. У Дніпрі відбудеться лекція про стереотипи “жіночого мистецтва”

Оригінал статті на Читомо: Тараса Шевченка перетворили на персонажа доповненої реальності

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"