Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати

Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати

Кожне покоління супроводжується письменницями й письменниками, які транслюють їхні переживання та рефлексію: нову хвилю фемінізму чи пошук української ідентичності. Зараз у літературному світі щороку з’являються нові голоси, що порушують актуальні проблеми, й серед них дедалі більше жіночих. Ми зібрали п’ять сучасних українських письменниць, тексти яких варто читати вже сьогодні.

Катерина Калитко

Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати

Катерину Калитко знають насамперед як поетку – після збірки “Катівня. Виноградник. Дім” з інтимним звучанням та рефлексією складних тем. Згодом вона випускатиме поетичні збірки щороку: “Бунар” – у 2018, “Ніхто нас тут не знає, і ми – нікого” – у 2019, “Орден мовчальниць” має вийти у 2021.

Проте всі заговорили про письменницю, коли вийшла збірка її прозових текстів “Земля Загублених, або Маленькі страшні казки”, яка отримала премію “Книга року ВВС”. У ній авторка говорила про жіночу ідентичність, війну й дорослішання – у страшних дорослих казках.

Окрім власних текстів, Катерина також багато перекладає з балканських мов, знаходячи перегукування їхніх культурних та історичних контекстів із українськими. Останні декілька років письменниця працює над своїм романом про єврейську Вінницю під час Першої світової війни, на який чекають читачі.

Таня Малярчук

Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитатиwww.facebook.com/starlev

Хоча народилася в Івано-Франківську, Таня Малярчук із 2011 року живе у Відні. У своїй прозі авторка вивчає меланхолію, депресивний стан і самотність, а її героїні створюють світи, що відокремлюють їх від інших персонажів. Її книжки “Згори вниз. Книга страхів” та “Як я стала святою” стали культовими, а за роман “Забуття” про українського історика та політика В’ячеслава Липинського письменниця отримала “Книгу року ВВС”.

У 2018 році вийшла перша дитяча книжка Тані – “MOX NOX”, що ввійшла до щорічного каталогу книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури “Білі круки” (White Ravens).

Таня Малярчук також регулярно пише есеї для Deutsche Welle та Die Zeit Online. А у 2018 році вийшло її перше німецькомовне оповідання “Жаби в морі” (Frösche im Meer) про дружбу українського емігранта та старої австрійки. Текст отримав престижну австрійську премію імені Інґеборґ Бахман.

Гаська Шиян

Написавши дебютний роман “Hunt, doctor, hunt”після тривалої шпиталізації з менінгітом, Гаська Шиян не публікувала нічого, крім віршів, у власному Фейсбуці.

За нею міцно закріпилася слава письменниці, яка досліджує жіночу психологію та сексуальність.

Згодом вийшов її другий роман “За спиною” про жінку, хлопець якої пішов на війну. В ньому авторка прослідковує різноманітні настрої суспільства у Львові, дозволяє героїні шукати власну ідентичність та порушує питання патріотизму в Україні після Майдану. За роман авторка отримала Літературну премію Європейського Союзу, ставши першою українською лауреаткою.

Оксана Луцишина

Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати

Більшість своїх книжок Оксана Луцишина опублікувала українською, живучи в США та викладаючи в Техаському університеті українську мову та східноєвропейські літератури. Вона є авторкою поетичних збірок “Усвідомлена ніч”, “Орфей Великий”, “Я слухаю пісню Америки” та “Вірші Феліцити”. У дебютній прозовій книжці “Не червоніючи” Оксана рефлексує над феміністськими теоріями та досліджує жіночу тілесність. Згодом вона повертатиметься до цих тем і у своїх романах “Сонце так рідко заходить”, “Любовне життя” та “Іван і Феба”.

Останній роман “Іван і Феба” про Революцію на граніті отримав Премію міста літератури ЮНЕСКО. В ньому письменниця показує патріархальне суспільство, в якому руйнуються стереотипи жінки-господині та чоловіка-оборонця.

Світлана Тараторіна

Вигравши в конкурсі від видавництва КМ-Букс, Світлана Тараторіна дебютувала у 2018 році з фантастичним романом “Лазарус”. У ньому вона відшукала київські міфи та поєднала їх із історією та страхами міста в детективному сюжеті. Цей текст – один із небагатьох прикладів сучасного українського фентезі, де авторка роздумує над темою інакшості. Тараторіна планувала продовження історії “Лазарусу”, щоби розвинути цей світ легенд до серії.

Пізніше Світлана написала біографічну книжку для дітей про українську художницю Марію Примаченко – “Оця Марія звірів малювала”. Це текст про пригоди художниці серед фантастичних звірів, що допомагають їй мріяти.

Інші добірки книг

8 книжок, які можна “проковтнути” за кілька вечорів

25 тисяч, 12 тисяч чи 930 гривень: скільки письменники отримали за дебютний роман

Як вибирають українські книжки для перекладу за кордоном

Оригінал статті на Читомо: Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тарас Мельник+я = Слр + Бойовик! Ловіть новинку!

Що буде, якщо автор бойовиків та авторка СЛР захочуть написати щось в співавторстві? Саме таким питанням я задалася, коли обирала собі співавтора для новинки ще пару місяців тому =)) Мені дуже хотілося написати роман не самостійно,

На Букнеті завелися шахраї!!!

Пссс… Тільки по секрету, будьте обережні! 

На Букнет приїхав досвідчений шахрай – Александ Бенн. Він же Саня Бабак.

Слідом за ним прибігла й аферистка з Троєщини – Русана Соболєва. Вона же Русік – королєвішна тамтешньої

Знижка на фентезійну дилогію!тільки сьогодні!

Доброго раночку)))

Сьогодні діє знижка  – 20%  на дилогію 

Дві книги за ціною 39,20 грн

Дике Марево (безкоштовно)

Анотація до книги “Дике Марево”

Опинившись в іншому світі я потрапляю у вир подій. І щоб

Болонська виставка дитячих книжок 2021 переходить в онлайн

Болонську виставку дитячих книжок 2021 в офлайн-форматі скасували через складну пандемічну ситуацію у світі та, зокрема, в Італії. Виставка пройде в онлайні. Про це повідомляється на оф

Освітяни діаспори запросили до створення «Писанкового Всесвіту»

Спілка українських освітян діаспори (СУОД) запросила охочих до участі у
створенні слайд-шоу «Писанковий Всесвіт».

Про це йдеться на сторінці події у фейсбуці.

Організатори просять до 23 квітня над

Перейти до блогу

Нові автори

Олена Скуловатова

Скуловатова Олена мешкає в селі Путрівка, на Київщині. Автор дитячих та дорослих творів, публіцистики та понад шістдесяти наукових праць з психології. Переможниця I літературного конкурсу імені Івана Дубинця (2021), фіналістка першого всеукраїнського літературного конкурсу "#Рак_боятися_не_можна", в номінації "Проза" (2020), переможниця Літературного інтернет-конкурсу "Незвичне, невідоме, небувале", номінація "Проза" (2020). ФБ: elena.skulovatova Інстаграм: skulovatovaelena Ютюб: https://www.youtube.com/channel/UC1vJaDHmbiF5DJzODfyp8gw Особистий […]

Хелен Соул

Псевдонім Хелен Соул. Мешкає у місті Кропивницький. Пише твори для дорослих та підлітків. Переможниця у конкурсі оповідань соціального спрямування на електронному порталі Букнет від компанії Avitarart з твором “Зірка з неба”. Переможниця конкурсу в номінації романи від видавництва Кондор. Дебютний роман “Викрадач мого повітря” вийде друком у 2021 році. Посилання на сторінку фейсбук: writerHelenSoul

Катерина Холод

Катерина Холод. Мешкає в м. Ірпінь. Пише твори для дорослих та дітей. Лауреатка IV премії «Смолоскипа» (2019, 2020). Переможниця конкурсів Open World (2020), «Тріада часу» (2019), «Смарагдові вітрила» (2021) та конкурсу ім. Герася Соколенка (2020). Фіналістка конкурсу «Як тебе не любити…» (спецвідзнака «Коронації слова») (2020). Фіналістка конкурсу ім. Григора Тютюнника (2020), «Золотої лози» (2020), «Шодуарівської […]

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng Група “Інститут прикладної теології”

Tadeй Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"