Суд у рф відмовив політв’язню Марлену Асанову в переведенні із Мордовії

Суд у рф відмовив політв’язню Марлену Асанову в переведенні із Мордовії

Російський суд відмовив кримському політв’язню Марлену Асанову в переведенні з колонії в Мордовії ближче до дому. Про це повідомляє медіа «Ґрати».

Протягом півтора року кримський політв’язень Марлен Асанов намагався добитися права на частіші зустрічі зі своїми родичами в російській в’язниці. Його захисники спочатку звернулися до Федеральної служби виконання покарань росії, а потім подали позов до суду, вимагаючи перевести його в іншу колонію, щоб родичам не довелося долати понад 1700 кілометрів для відвідування, але суд відхилив їхні вимоги.

 

Марлен Асанов, філолог кримськотатарської мови та колишній власник етнокафе «Салачик» у Бахчисараї, перебуває за ґратами майже сім років з жовтня 2017 року. ФСБ Криму звинуватила його у зв’язках з ісламською політичною партією Хізб ут-Тахрір, яка з 2003 року визнана терористичною організацією в росії, але не заборонена в Україні та більшості європейських країн. Асанов разом з Тимуром Ібрагімовим, Меметом Бєляловим, Сейраном Салієвим, Сервером Зекір’яєвим та Ернесом Аметовим був звинувачений у зв’язках з цією організацією. Насправді звинувачені були активними учасниками громадського об’єднання «Кримська солідарність», яке надавало допомогу кримчанам, що зазнали переслідувань за політичними або релігійними мотивами.

 

У 2022 році, після того, як апеляційний суд підтвердив обвинувальний вирок у вигляді 19 років позбавлення волі, Марлена Асанова етапували до Мордовії, більш ніж за півтори тисячі кілометрів від дому, для відбування терміну в колонії суворого режиму.

 

За інформацією громадського об’єднання «Кримська солідарність», Марлен Асанов — єдиний із політичних в’язнів Криму, хто опинився в мордовській колонії.

 

Адвокат Еміль Курбедінов подав заяву до ФСВП росії з проханням перевести Асанова в іншу колонію, ближче до місця проживання його родини. 29 червня 2023 року ФСВП відмовила в цьому запиті, пославшись на «відсутність законних підстав» і наголосила, що Асанова засуджено за «організацію діяльності терористичної організації та приготування до насильницького захоплення влади».

 

Повторний суд знову відхилив прохання Марлена Асанова, його захист не погодився з цим рішенням і готує апеляційну скаргу.

 

Як відомо, раніше російська окупаційна влада Криму провела обшук у помешканні правозахисниці Лутфіє Зудієвої  через поширення матеріалів «Радіо Свобода» без маркування медіа як «іноагента».

 

 

Чільне фото: Кримська солідарність

Оригінал статті на Suspilne: Суд у рф відмовив політв’язню Марлену Асанову в переведенні із Мордовії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки відбулася творча зустріч із Лесею…

Шановні друзі, щиро дякую всім, хто завітав на мою творчу зустріч в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки!
Спасибі привітній бібліотекарці Ксенії Палій за запрошення! Поетесі, педагогу й співачці Тетяні

«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної Кореї

У бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.

Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?

Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп

Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в Криму

Український журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові

Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росії

Володимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"