Суданська письменниця Лейла Абулела — лавреатка премії від британського PEN 2025…
Суданська письменниця Лейла Абулела стала лавреаткою PEN Pinter Prize 2025 за «проникливі розповіді про міграцію, релігію та долі жінок».
Про це повідомляє The Guardian.
Судді відзначили суданську письменницю за те, що вона ставить у центр оповіді мусульманських жінок.
«У творчості Лейли надзвичайно важливо те, що вона висвітлює життя й вибір мусульманських жінок з гідністю, показуючи їхні радощі й випробування. У світі, що палає, де страждання в Судані, Газі та за їхніми межами часто залишаються непоміченими, її твори — справжній бальзам, прихисток і натхнення», — наголосила одна з суддів, письменниця Надіфа Мохамед.
Голова британського PEN Рут Бортвік доповнила:
«Лейла не перша, хто звертається до теми міграції, але вона — письменниця нашого часу. Сподіваюся, що завдяки цій нагороді її книги знайдуть нових читачів і відчинять перед ними нові горизонти».
Абулела народилася в Судані, а з 1990 року живе в Абердині, Шотландія. Серед її робіт — шість романів і дві збірки оповідань.
«Ця нагорода стала для мене повною несподіванкою. Як мусульманська іммігрантка з Судану, котра пише з релігійної перспективи й порушує питання меж світської толерантності, я надзвичайно ціную це визнання. Воно розширює й поглиблює саме поняття свободи слова та те, чий голос заслуговує бути почутим», — прокоментувала Лейла Абулела.
Церемонія вручення нагороди традиційно відбудеться 10 жовтня в Британській бібліотеці в Лондоні. Тоді ж нагородять лауреата чи лауреатку премії «Письменник хоробрості», якого обере сама Абулела з кандидатів, запропонованих британським PEN-клубом.
Про премію PEN Pinter
Премія PEN Pinter вручається автору чи авторці, які, за словами покійного британського драматурга Гарольда Пінтера, «дивляться на світ без остраху й коливань» та проявляють «непохитну інтелектуальну рішучість відкривати справжню правду наших життів і суспільств».
Нагороду вручають щороку авторам, які мешкають у Великій Британії, Ірландії, країнах Співдружності чи колишньої Співдружності.
Серед попередніх лауреатів — Майкл Розен, Мелорі Блекман, Чимаманда Нгозі Адічі, Маргарет Етвуд, Салман Рушді та Ханіф Курейші.
У 2024 році переможицею стала індійська письменниця Арундаті Рой. Авторка отримала премію за «гострий коментар на теми, що варіюються від деградації довкілля до порушень прав людини».
Оригінал статті на НСПУ: Суданська письменниця Лейла Абулела — лавреатка премії від британського PEN 2025…
Блог
Приєднуюсь до “Чорних первоцвітів”!❤✿Відчули перший подих «Чорних первоцвітів»? Неймовірно талановита Ольха Елдер створила щось особливе, і я щаслива нарешті стати частиною цієї темної збірки. Колеги вже розпалили вогонь своїми історіями, а я готова
Іронічне…Кожний день пишу я опус, ще й встигаю вести блог,
Геніально все у мене – арка, сетинг, діалог !!!
Жодних сумнівів немає… Критика? То заздрість хамів…
Я ж талант непересічний – хоч пишу ще з помилками.
Згенерую і картинку,
За програмою Translate Ukraine у 2026-му перекладуть сотню книжокУкраїнський інститут книги за підтримки vіністерства культури України відібрав 100 перекладацьких проєктів у межах програми Translate Ukraine 2026. Підтримані видання мають вийти у 33
Спойлер моєї нової книгиМоя нова книга про скарби тамплієрів в Україні, яку я планую почати писати в другій половині літа або на початку осені, буде базуватися не на містиці, окультизмі чи вигадках про таємні знання, які стали причиною того, що тамплієри
❤️ новинка вже на сайті❤️(картинка клікабельна)
Як візуалізація від Gemini сформувала хобі та пристрасть Назара
Попросила я його, значить, злбразити мені арт, де Назар чекає на Рі-рі піж під’їздом. Він має бути на машині, стояти біля неї. Ще
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.