Старший Брат для кожного. Романи Джорджа Орвелла перейшли в суспільне надбання

З 1 січня 2021 року всі шість романів і цілий ряд інших творів Джорджа Орвелла, які були опубліковані за його життя, перейшли в суспільне надбання. Це означає, що незабаром нас чекає нова хвиля перевидань робіт британського письменника – про це повідомляє The Guardian.

У Великобританії авторські права зберігаються протягом 70 років після смерті автора. Джордж Орвелл помер у січні 1950 року, і 2020 рік був останнім, упродовж якого права на його твори охоронялися законом.

Тепер твори Орвелла можуть бути вільно перенесені на театральну сцену, кіноекран, адаптовані для виробництва серіалів, відеоігор і т.д.

Відомо, що видавництво Oxford University Press вже планує випустити романи Орвелла в серії World’s Classics, а видавництво Flame Tree готує до виходу збірку під назвою “Погляди Джорджа Орвелла на антиутопію”, до якої увійдуть дві книги письменника – “Скотний двір” і “1984”, уривки з автобіографічного “Фунти лиха в Парижі й Лондоні” та інші твори.

В цілому обсяг творів Орвелла, що перейшли в суспільне надбання, налічує 21 том.

Що відомо

  • Джордж Орвелл – літературний псевдонім письменника, журналіста і публіциста Еріка Артура Блера (1903-1950), відомого своїми антитоталітаристськими та соціал-демократичними поглядами. Автор книг “Скотний двір” та “1984”.
  • Орвелла відносять до числа найбільш впливових письменників Великобританії середини та другої половини ХХ століття, а роман-антиутопію “1984” називають зразком жанру.
  • З 1 січня 2021 року в суспільне надбання перейшли твори й інших авторів, зокрема – роман Френсіса Скотта Фіцджеральда “Великий Гетсбі” (1925).

Оригінал статті на Читомо: Старший Брат для кожного. Романи Джорджа Орвелла перейшли в суспільне надбання

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Суд за позовом Портнова заборонив минулорічні заходи зі вшанування Липи, Самчука та Кубійновича

За позовом Андрія Портнова Окружний адмінсуд Києва заборонив КМДА відзначати річниці днів народжень Юрія Липи, Уласа Самчука, Володимира Кубійовича та низки інших відомих діячів. Про це

Візуально-пластична історія українського театру в книжках

Якщо вас цікавить сценографія чи театральний костюм, ви, звичайно ж, підете дивитися виставу в театр. Або сходите в галерею чи музей на виставку робіт когось з театральних художників. Т

Стала відомою реакція викладачів і студентів університету Драгоманова з приводу дописів…

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ПЕРВИННОЇ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ НПУ ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА

Викладач кафедри культурології та філософської антропології Євгенія Більченко декілька днів тому опублікув

Полювання на нареченого та Зустріч з минулим!

Вітаю, любі читачі! 

Я до вас з чудовими новинами!

По-перше, я та моя люба співавторка Софія Чайка  продовжуємо радувати вас “полюванням на промо-коди”. Ми даруємо вам можливість знайти промик на чудову історію “Наречений

20% знижка на бестселери видавництва Фабула!

“Заборонений: Історія життя і боротьби Василя Стуса” 
У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів

Перейти до блогу