Стартував набір на міжнародну онлайн-резиденцію ANABASIS для митців з України та…

Стартував набір на міжнародну онлайн-резиденцію ANABASIS для митців з України та…

Резиденція ANABASIS, інспірована одним із найважливіших німецькомовних поетів ХХ століття Паулем Целаном, запрошує німецьких та українських митців і мисткинь, що працюють із новими медіа, дослідити питання ідентичності та постгуманізму. Результати робіт, проведених у рамках резиденції, будуть презентовані в листопаді цього року.

Пауль Целан, столітній ювілей якого відзначали минулого року, є однією з ключових фігур для вивчення тих зламів і трагедій, що залишили свій відбиток на людині ХХ століття. Проблема самовизначення та ідентичності – центральні мотиви багатошарової творчості автора.
За словами одного з кураторів резиденції Олександра Сушинського, Пауль Целан задекларував себе як поет діалогу, відкритий до Іншого. 

Одна з головних амбіцій проєкту – дослідити й, можливо, навіть піддати сумніву моделі постгуманістської оптики. В основі концепції резиденції – текст Целана «Анабазис», що є для філософа Алена Бадью певною методою перебування вдома як на незвіданій території, у конститутивно дивному ландшафті, у самодисциплінованому неспокої.

До участі в проєкті буде відібрано 10 учасників – 5 мисткинь і митців із Німеччини та 5 – з України (визначальним для відбору є не національність, а місце проживання). Усі вони отримають по 800 євро (або еквівалентну суму в гривнях для мисткинь та митців з України), що включає гонорар і кошти на виготовлення робіт.

КУРАТОРИ ПРОЄКТУ:


Олександр Сушинський (Україна) та Себастіан Унґер (Німеччина). Їхні есе на тему резиденції можна прочитати на сайті проєкту (англійською).

ФОРМАТ І ТРИВАЛІСТЬ РЕЗИДЕНЦІЇ


ANABASIS – онлайн-резиденція, що відбуватиметься на платформі ZOOM. Вона триватиме протягом двох тижнів – з 19 липня до 1 серпня 2021 року.
Програма онлайн-резиденції передбачає зустрічі із запрошеними експерт(к)ами та дискусії, а також роботу над власними проєктами.
До 31 жовтня 2021 року всі митці та мисткині матимуть час завершити й передати свої роботи для їхнього ексклюзивного розміщення на платформі anabasis.space.

ОЧІКУВАННЯ ВІД АПЛІКАНТІВ(ОК):


  • місце проживання в Україні/Німеччині; 
  • вік – від 18 років;
  • досвід роботи у нових медіа (відео-арт, саунд-арт, діджитал-арт та ін.);
  • зацікавленість темою резиденції;
  • готовність брати участь в онлайн-зустрічах упродовж 2 тижнів резиденції;
  • інтерес до можливої співпраці з іншими митцями й мисткинями, що беруть участь у резиденції;
  • достатній рівень володіння англійською мовою (intermediate level).

ДЕДЛАЙН ПОДАЧІ ЗАЯВОК:


6 червня 2021 (23:59 за київським часом).


Проєкт ANABASIS утілює ГО «Українсько-німецьке культурне товариство м. Чернівців» при Центрі «Gedankendach» у співпраці з Інститутом німецької культури та історії Південно-Східної Європи при Мюнхенському університеті імені Людвига-Максиміліана (Institut für deutsche Kultur und Geschichte Südosteuropas, IKGS). Підтримує проєкт Європейський Союз за програмою «House of Europe».

Більше про резиденцію та аплікаційну форму можна знайти на сайті проєкту.

Джерело: litcentr.in.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Стартував набір на міжнародну онлайн-резиденцію ANABASIS для митців з України та…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка

Всім доброго  вечора! Хочу повідомити,що у суботу стартує моя новинка “Друг мого брата”

(Обкладинка інтрига))

Анотація:

Раніше я його недолюблювала. Зараз також… Але провівши з ним незабутню ніч, я закохалася.

Цикл книг “Кохання до нестями”

Запрошую всіх читати початок першої книги “Ніколи тебе  не забуду”  з циклу “Кохання до нестями”.

Головні герої першої книги:

1. Констянтин ― хлопець, якому 21 рік. Більше, ніж навчання йому подобається ходити

Книжка «Вічний календар» Василя Махна вийшла польською

Роман «Вічний календар» (Kalendarz wieczności) Василя Махна переклали польською мовою. Про це йдеться на сторінці письменника у фейсбуці.
 
Книжка побачила світ у відомому видавництві P

До 150-річчя Стефаника: біля рідної хати письменника виконають виставу за його…

14 травня в Україні відзначатимуть 150-річчя з дня народження письменника Василя Стефаника. У цей день біля рідної хати письменника в Русові покажуть виставу «Вона-Земля» за його творами. Про це пише s

Book Space оголосив спецпрограми цьогорічного фестивалю

IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space оприлюднив перелік спецпрограм, які відбудуться цього року в межах фестивалю. Захід пройде 3-5 вересня у Дніпрі, на Фестивальному причалі.

Перейти до блогу

Нові автори

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Гаврилюк Тамара

Мене звати Гаврилюк Тамара, мені 15 років. Це – моя перша лірична збірка “Паперова краса”. Вона була удостоєна І місцем в конкурсі-захисті НДР від Малої академії наук.

Перейти до "Нові автори"