Стали відомі фіналісти 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»

Стали відомі фіналісти 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»

Журі конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» назвало десятку цьогорічних фіналістів. Перелік опублікований на сайті видання ЛітАкцент.

 

До короткого списку 9-го Конкурсу на тему «Коли ми кохаємо» увійшли (за абеткою):

 

 • Інна Адруг, репортаж «Ув’язнені»;
 • Настя Дзюбак, репортаж «Обручки поза законом»;
 • Ірина Загладько, репортаж «Коли ми намагаємося»;
 • Ніка Кричовська, репортаж «Насправді немає ніякого насправді»;
 • Олена Лівіцька, репортаж «Неля. Некохання»;
 • Маріанна Максимова, репортаж «Молитвами Нарциси»;
 • Світлана Моренець, репортаж «Жінка у клітці»;
 • Оксана Расулова, репортаж «Палаюча пташка»;
 • Анна Романдаш, репортаж «Чотири жінки»;
 • Наталія Терамае, репортаж «Фортеця Марії».

 

Також цього року було вирішено відзначити чотири добре написані репортажі, які не потрапили до десятки фіналістів. Ці тексти також увійдуть до збірки, що вийде друком у видавництві «Темпора».

 

Автори, чиї тексти отримали спецвідзнаки від журі:

 

 • Спеціальна відзнака за відвертість приватного: Наталія Куліді «Віддані коханню роки»;
 • Спеціальна відзнака за жвавість і деталізацію оповіді: Руслан Ярошенко «Готуючись до відрядження»;
 • Спеціальна відзнака за допитливість: Марія Бухтіярова «Одна хвилина до любові»;
 • Спеціальна відзнака за співчутливість до упосліджених і виключених: Оксана Левіна «Коли до щастя іти дуже довго».

 

«Поза явними лідерами, які становлять першу трійку, цьогорічний конкурс «Самовидця» підтвердив тенденцію до загального вирівнювання якості текстів. Хоча любов на тлі ковідної істерії вийшла в усіх різною, проте – що цілком симптоматично – ніхто з авторок першої десятки не досліджував своїми репортажами щасливі історії любові. Тому в наших авторок укотре любов завжди йде в парі або з нещасливим жеребом, або з сумною передвизначеністю, або з чоловічою жорстокістю, або з соціальними проблемами, або з психічними девіаціями тощо. Якщо попередніми роками «Самовидець» мав очевидні тенденції до фемінізації, то цього року в числі десяти переможців узагалі не знайшлося місця для чоловіків. А ще в текстах побільшало художності – і це не може не тішити», – зазначив член журі, письменник Андрій Бондар.

 

Переможців Конкурсу оголосять на початку квітня, усі деталі щодо церемонії нагородження організатори обіцяють оприлюднити найближчим часом.

 

Нагадаємо, що тема цьогорічного конкурсу «Самовидець» – «Коли ми кохаємо».

 

Автори найкращих текстів отримають винагороди: І місце – 10 000 гривень, ІІ місце – 7 000 гривень, ІІІ місце – 5 000 гривень.

 

Репортажі оцінювали й формували десятку Андрій Бондар, Олег Криштопа та Марія Титаренко.

 

Як повідомлялося, минулого року перемогу у конкурсі здобула журналістка Світлана Ославська з репортажем «На муку». Друге місце посіла Христина Коціра з репортажем «Сповідь монаха, який став кілером». Третє – Галя Врублевська з репортажем «Галя, султан і жувальні ведмеді».

 

У 2019-му в конкурсі перемогла Віра Курико з репортажем «Чернігівська справа Лук’яненка».

Оригінал статті на Suspilne: Стали відомі фіналісти 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Свій серед своїх”)) Флешмоб від Наталії Дев’ятко.

Ідея флешмобу #свої належить Наталії Дев’ятко, а запросила мене взяти участь Інна Камікадз. Правда, мені довелося трохи поламати голову над тим, як же краще буде розповісти про своїх читачів.

У мене на сьогодні на

Флешмоб #свої

Дякую любій письменниці Наталія Девятко (Natalia Devyatko), що започаткувала цей флешмоб. 

Суть флешмобу у тому, щоб автор розповів про своїх читачів. Які вони? Що саме цінують у його творах? Чому для них це важливо?

Наприкінці

Новини, подарунок та анонс

“Спіймати шахрая” добігає свого завершення – новина перша. Це була дуже крута авнтюрна історія, і хто ще не придбв передплату раджу робити це зараз, бо вже за кілька днів книга здорожчає.

“Стокгольмський синдром”

Запрошую!!!

Доброго всім часу доби. На годиннику 03:29 коли я це пишу вам… такий собі лист…. запрошую всіх переглянути нову книгу “Чорний кінь”. Перша глава опулікована. Має мій рекорд 10,000 слів. Ба навіть більше. Спойлерів робити не

Українська книжка здобула срібло на конкурсі European Design Award 2021

Творча майстерня «Аґрафка» здобула срібло на цьогорічному конкурсі комунікаційного дизайну European Design Award. Нагороду присудили за дизайн книжки «Куди і звідки» Романи Романишин та

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"