Стали відомі переможці інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича

Стали відомі переможці інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича

Журі інклюзивного літературного конкурсу для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича визначило переможців у трьох номінаціях. Імена лауреатів оголосили під час пресконференції в Українському кризовому медіацентрі.

  • У номінації «Підлітки» перемогли Пасько Максим з Києва (з оповіданням «Внутрішня сила») і Гафяк Олена з Кременчука (з твором «Його мрія»);
  • У категорії «Діти» переміг Полонський Артем з Полтавщини (з твором «Про мене»);
  • У категорії «Юнацтво» перемогу здобув Паньков Олександр з Дніпропетровської області (з оповіданням «Зона»).

 

Фіналістам конкурсу будуть відправлені набори сучасних українських книжок від партнерів конкурсу. Вони також матимуть змогу особисто поспілкуватися з українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії, а також отримати рік творчої промоції від Видавничого центру «12».

 

Роботи переможців і фіналістів опублікують в електронній збірці конкурсу.

 

Загалом цьогоріч на конкурс надійшли 153 роботи від учасників до 18 років з різних міст і містечок України.

 

Нагадаємо, що конкурс назвали на честь наймолодшого бібліотекаря України та рекордсмена Книги рекордів України Дмитра Ружевича. Хлопець народився у селі Сергіївка на Донеччині й у дев’ятимісячному віці лікарі діагностували у нього спінальну атрофію Вердінга-Гофмана.

 

«Дмитро прожив коротке, але яскраве життя. Через важку хворобу хлопець був змушений пересуватися у кріслі колісному. Але це не завадило йому стати рекордсменом України як наймолодшому директору приватної бібліотеки», – розказала одна з організаторок конкурсу Євгенія Пірог.

 

Завдяки любові до читання Дмитро потоваришував з багатьма українськими письменниками та видавцями, побував на Книжковому Арсеналі у Києві та відвідав музей Гаррі Поттера у Великій Британії. Дмитро Ружевич помер у 2018 році, у віці 15 років.

 

За словами організаторки конкурсу, це перший в Україні інклюзивний літературний конкурс, який популяризує читання. Його організували у 2019 році директорка «Видавництво 12» Олена Осмоловська при підтримці Донецької ОДА. Цього року до організації долучився також Український інститут книги.

 

Як відомо, у 2019 році до журі конкурсу надійшло 49 рукописів з усієї України. Тоді переможцями стали 9-річна Аліса Єфімова з Дружківки, 14-річна Марія Ступак з Києва та 17-річний Данило Баджи з Маріуполя.

 

Раніше повідомлялося, що став відомий лавреат II Міжнародної премії короткої прози імені Василя Портяка.

 

Оригінал статті на Suspilne: Стали відомі переможці інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Telegraf випустить друкований журнал про дизайн

Перший випуск друкованого журналу Telegraf про український дизайн вийде у червні обмеженим накладом у 500 примірників. Про це повідомив онлайн-журнал для дизайнерів Telegraf.
Обсяг перш

Які небезпеки приховують соцмережі – читаємо «Зафейсбучені» разом з експертами

Роджер Макнамі Зафейсбучені: як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи пер. з англ. Оксана Макарова. Ірина Серебрякова. – К.: #книголав, 2021 – 376 с.

Нещодавно у видавництві «kn

У Чернівцях заснували премію імені Кожелянка

У Чернівцях оголосили про створення літературної премії на честь письменника Василя Кожелянка. Про це Читомо повідомили організатори нагороди.
Літературна премія імені Василя Кожелянка

Повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки з’явилося у вільному продажу

Повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки у 14 томах тепер можуть придбати всі охочі. Перший наклад був призначений для бібліотек, а також культурних установ та інституцій, тому у вільному прода

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"