Стали відомі переможці Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Стали відомі переможці Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея оголосив переможців четвертого Всеукраїнського конкурсу малої прози імені письменника, Шевченківського лауреата, Івана Чендея. Про це повідомляє Буквоїд.

Цього року журі відзначало переможців у двох номінаціях, за кращі твори присудили гран-прі, других і третіх місць не визначали, а решта переможців здобули дипломи лавреатів.

 

У номінації «Мала проза» гран-прі присудили Анастасії Переняк з Івано-Франківська за твір «Гостинець». Лавреатами конкурсу також стали:

 

 • Неля Остапів за твір «Дюшес» (Німеччина, Баварія),

 

 • Василь Горват «Задні ворота» (Закарпаття),

 

 • Надія Гармазій «Порцелянове безсоння» (Кропивницький),

 

 • Михайло Плосковітов «Коли озветься благовісник» (Житомир),

 

 • Юрій Сичук «На варті» (Луцьк),

 

 • Ганна Харчевська «Змовники» (Львів),

 

 • Ольга Ткач «Чайчина мрія» (Хмельницький),

 

 • Денис Донець «Це я врятував його» (Одеса),

 

 • Ірена Яніцька «Тепер Августа» (Львів),

 

 • Олена Макарчук «Барвінок» (Суми),

 

 • Мар’яна Пильник «Л(юди)» (Львів),

 

 • Василь Бондар «Поміж дощами» (Кропивницький),

 

 • Михайло Ломоносов «Купа» (Чернігів),

 

 • Світлана Бреславська «Зараза» (Івано-Франківськ),

 

 • Оксана Кришталева «За три дні до…» (Львів),

 

 • Василь Карп’юк «Я прощаю його перший раз» (Івано-Франківськ).

 

У номінації «Чендеєзнавство» гран-прі здобула Антоніна Царук з Кропивницького за дослідження «Помежів’я вибору – незахищеність краси». Лауреатами конкурсу також стали:

 

 • Світлана Бреславська «Повернення Івана Чендея» (Івано-Франківськ),

 

 • Надія Гармазій-Частакова «Духовний меч Івана Чендея» (Кропивницький),

 

 • Микола Скрипець «Іван Чендей – істина життя» (Київ).

 

Всеукраїнський літературний конкурс малої прози заснували у 2017 році з нагоди 95-річчя дня народження українського прозаїка, лауреата Шевченківської премії Івана Чендея з метою заохочення розвитку української літератури у цьому жанрі, вивчення творчої спадщини письменника. Захід заснувала родина письменника, яка співорганізовує його спільно з Міжнародним благодійним фондом імені Івана Чендея. Вручення нагород запланували на вересень, під час «Чендей фесту».

 

До журі конкурсу увійшли: голова Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея Іван Трещак, доктор філологічних наук, чендеєзнавець Сидір Кіраль, професор Київського національного університету ім. Б. Грінченка Микола Васьків, донька Івана Чендея, вчителька української мови та літератури Марія Чендей-Трещак, письменники Павло Вольвач, Олександр Гаврош, Сергій Федака, кіносценарист і кінокритик Сергій Тримбач, літературознавиця, письменниця Роксолана Жаркова, журналістка Галина Плачинда.

 

Додамо, у попередні роки крім нагород у номінаціях, журі присудило спеціальні відзнаки конкурсу. Списки переможців 2020 року, 2019 року. А у 2018 році крім двох традиційних номінацій була третя, «Молода проза».

Оригінал статті на Suspilne: Стали відомі переможці Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Свій серед своїх”)) Флешмоб від Наталії Дев’ятко.

Ідея флешмобу #свої належить Наталії Дев’ятко, а запросила мене взяти участь Інна Камікадз. Правда, мені довелося трохи поламати голову над тим, як же краще буде розповісти про своїх читачів.

У мене на сьогодні на

Флешмоб #свої

Дякую любій письменниці Наталія Девятко (Natalia Devyatko), що започаткувала цей флешмоб. 

Суть флешмобу у тому, щоб автор розповів про своїх читачів. Які вони? Що саме цінують у його творах? Чому для них це важливо?

Наприкінці

Новини, подарунок та анонс

“Спіймати шахрая” добігає свого завершення – новина перша. Це була дуже крута авнтюрна історія, і хто ще не придбв передплату раджу робити це зараз, бо вже за кілька днів книга здорожчає.

“Стокгольмський синдром”

Запрошую!!!

Доброго всім часу доби. На годиннику 03:29 коли я це пишу вам… такий собі лист…. запрошую всіх переглянути нову книгу “Чорний кінь”. Перша глава опулікована. Має мій рекорд 10,000 слів. Ба навіть більше. Спойлерів робити не

Українська книжка здобула срібло на конкурсі European Design Award 2021

Творча майстерня «Аґрафка» здобула срібло на цьогорічному конкурсі комунікаційного дизайну European Design Award. Нагороду присудили за дизайн книжки «Куди і звідки» Романи Романишин та

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"