Стали відомі переможці Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Стали відомі переможці Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея оголосив переможців четвертого Всеукраїнського конкурсу малої прози імені письменника, Шевченківського лауреата, Івана Чендея. Про це повідомляє Буквоїд.

Цього року журі відзначало переможців у двох номінаціях, за кращі твори присудили гран-прі, других і третіх місць не визначали, а решта переможців здобули дипломи лавреатів.

 

У номінації «Мала проза» гран-прі присудили Анастасії Переняк з Івано-Франківська за твір «Гостинець». Лавреатами конкурсу також стали:

 

 • Неля Остапів за твір «Дюшес» (Німеччина, Баварія),

 

 • Василь Горват «Задні ворота» (Закарпаття),

 

 • Надія Гармазій «Порцелянове безсоння» (Кропивницький),

 

 • Михайло Плосковітов «Коли озветься благовісник» (Житомир),

 

 • Юрій Сичук «На варті» (Луцьк),

 

 • Ганна Харчевська «Змовники» (Львів),

 

 • Ольга Ткач «Чайчина мрія» (Хмельницький),

 

 • Денис Донець «Це я врятував його» (Одеса),

 

 • Ірена Яніцька «Тепер Августа» (Львів),

 

 • Олена Макарчук «Барвінок» (Суми),

 

 • Мар’яна Пильник «Л(юди)» (Львів),

 

 • Василь Бондар «Поміж дощами» (Кропивницький),

 

 • Михайло Ломоносов «Купа» (Чернігів),

 

 • Світлана Бреславська «Зараза» (Івано-Франківськ),

 

 • Оксана Кришталева «За три дні до…» (Львів),

 

 • Василь Карп’юк «Я прощаю його перший раз» (Івано-Франківськ).

 

У номінації «Чендеєзнавство» гран-прі здобула Антоніна Царук з Кропивницького за дослідження «Помежів’я вибору – незахищеність краси». Лауреатами конкурсу також стали:

 

 • Світлана Бреславська «Повернення Івана Чендея» (Івано-Франківськ),

 

 • Надія Гармазій-Частакова «Духовний меч Івана Чендея» (Кропивницький),

 

 • Микола Скрипець «Іван Чендей – істина життя» (Київ).

 

Всеукраїнський літературний конкурс малої прози заснували у 2017 році з нагоди 95-річчя дня народження українського прозаїка, лауреата Шевченківської премії Івана Чендея з метою заохочення розвитку української літератури у цьому жанрі, вивчення творчої спадщини письменника. Захід заснувала родина письменника, яка співорганізовує його спільно з Міжнародним благодійним фондом імені Івана Чендея. Вручення нагород запланували на вересень, під час «Чендей фесту».

 

До журі конкурсу увійшли: голова Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея Іван Трещак, доктор філологічних наук, чендеєзнавець Сидір Кіраль, професор Київського національного університету ім. Б. Грінченка Микола Васьків, донька Івана Чендея, вчителька української мови та літератури Марія Чендей-Трещак, письменники Павло Вольвач, Олександр Гаврош, Сергій Федака, кіносценарист і кінокритик Сергій Тримбач, літературознавиця, письменниця Роксолана Жаркова, журналістка Галина Плачинда.

 

Додамо, у попередні роки крім нагород у номінаціях, журі присудило спеціальні відзнаки конкурсу. Списки переможців 2020 року, 2019 року. А у 2018 році крім двох традиційних номінацій була третя, «Молода проза».

Оригінал статті на Suspilne: Стали відомі переможці Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Дорослішання з «Паннами»: підліткова серія Ольги Купріян

Книжкові серії про школярів і школярок, які разом проводять час, втрапляють у халепи, вигадують круті штуки, стикаються з викликами, а головне — укупі дорослішають і розвивають свою дру

Стрічка «Сірі бджоли» стала найкращим ігровим фільмом Одеського міжнародного кінофестивалю

Найкращим українським повнометражним ігровим фільмом Національної конкурсної програми XV Одеського міжнародного кінофестивалю визнали «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва.
Фільм розповідає про

У Німеччині з об’єднання журналістів виключили автора книжок про путіна

Німецьке об’єднання журналістів Netzwerk Recherche виключило зі своїх лав режисера-документаліста та письменника Губерта Зайпеля. Про це повідомило видання ZEIT ONLINE.
Губерт Зайпель є

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"