Спільноблог 1.

Спільноблог 1.

Спільноблог 1.

Historia est magistra vitae – історія вчителька життя

 

Тож спільно з Мар’яною Долею ми вирішили запустити проєкт: “Спільноблог – історія вчителька життя”.

 

Ідея в том, що щотижня по черзі ми писатимемо невеликі історичні нотатки, вишукуючи цікаві факти, чи згадуючи ті, про які дізналися в процесі роботи над власними книгами.

 

Тож, кому цікаво читати блоги, які несуть трошки більше, ніж рекламу, підписуйтесь на Олена Скуловатова та Маряна Доля й долучайтеся до обговорення. 

 

Сьогодні від мене історія про спотворення історії, або як три роки на Київщині існувала окрема республіка й підручники про неї призабули.

 

Що ми взагалі знаємо про події 1917-1919 років? Крім Аврори, яка чомусь пальнула в палац та того, що перемогли більшовики. Мало знаємо і тільки те, що було треба, бо ж історію пишуть переможці.

Отже, на Київщині, в селі Медвин існувала республіка. Як? От так. Зібралася місцева громада та представники сусідніх сіл (1919) й вирішили, що в бардаку, який відбувається, а тоді був справжній безлад. Влада постійно змінювалася, як в тому фільмі про весілля в Малинівці, коли мужик шапку міняв і кричав: “Власть меняется!”.  Хто тільки не приходив на Київські землі: більшовики, меншовики, есери, петлюрівці, денікінці… ну і дістали народ, довели. Отже, селяни вирішили, що вони тепер окрема республіка й заручившись підтримкою УНР, створили власний уряд, військо та товариство “Просвіта”, яким керував легендарний бандурист того часу Антін Петюх. 

Управлялися вони досить успішно й справи пішли в гору, а так, як поміщиків не було й землі ще до того розподілили, господарська українська душа мала де розгорнутися. 

Проте більшовики зміцнювали позиції і якась там суверенна республіка в їхні плани не входила. Тож вони присилали своїх представників з вимогами: то продуктів дайте, то чоловіків для фронту, то взагалі не викаблучуйтеся й примикайте до решти… 

Ну дістали ті посли тож їх одного дня вбили й в ополонку покидали. Почали більшовики війська слати, не великі, так загони. Тож селяни чули заклик, кидали городи й хапаючи вили йшли на зустріч ворогу й таки давали відсіч. Трималася республіка три роки. Уявіть! кілька сіл протистояли такому тискові. 

Але їхня доля була визначеною. Коли дійшло до Москви, на придушення Медвинського повстання вислали кінний загін Будьонного. Ту саму легендарну “конницу Будьонного”.  

Ці виродки прийшли в село, взяли в заручники чоловіків від вісімнадцяти до тридцяти років (за різними даними від 80 до 300 осіб) й почали вимагати продукти для продрозгорстки. А на ранок всіх застрелили, поранених порубали шаблями…

Криваві були часи. Поступово більшовики перемогли, хто міг втекти в еміграцію, хтось намагався воювати партизанськими методами, більшість причетних до повстання (а це майже все село) знищили, заморили голодом, деяких добивали вже в 1939. Стирали навіть пам’ять про це відчайдушне повстання.

Зараз Медвин тихе село поряд межі з Черкаською областю. Немає вже того розмаху, як був колись. Лишень камінь біля будинку культури встановлений за незалежності та високий хрест над урочищем, де відбувся розстріл нагадують про ті часи.

І може б ніхто не дізнався про Медвинську республіку, та один емігрант, на ім’я Іван Дубинець в Америці написав книгу “Горить Медвин” і її примірник нелегально доправили в рідне село. Люди читали під каганцями, переписували від руки, тримали свою пам’ять в таємниці, щоб вже зараз розказати дітям про славне минуле.

А мій підручник писав про героїчних червоних, які боролися з “бандитськими загонами”… історія річ суперечлива.

 

На цьому прощаюся, а наступну історію про історію, чекаємо від Мар’яни Долі.

 Діліться вашими думками, ідеями, а може хтось хоче долучитися до проєкту… 🙂 Ми відкриті до комунікаці.

 

Оригінал статті на Букнет: Спільноблог 1.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Знижка 20%!!!

Друзі, сьогодні діє дуже вигідна знижка 20% на мій роман “Мій коханий злочинець”

Діма став свідком злочину, а закон замість того, щоб допомогти, відвернувся від нього.
Тепер йому потрібно ховатися не тільки від

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"