Меню

СкІльки ви готові платити за книги? І чому?

Букнет СкІльки ви готові платити за книги? І чому?

СкІльки ви готові платити за книги? І чому?

 

С.Тараторіна “Лазарус”.
С.Вдовенко “Місто малярів”.
О.Афанасьєв-Чужбинський “Нариси Дніпра”.
Дж.Толкін “Легенда про Сігурда і Гудрун”.
Короткі українські регіональні літописи.
Малі українські діарії XVII-XVIII століть.
Й.Ужурка “Гедимін – некоронований король”.
Г.Літвін “З народу руського. Шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини (1569-1648)”
Н.Білоус “Київ наприкінці XV – у першій половині XVII століття. Міська влада і самоврядування”.

Це, так би мовити, лише верхівка айсбергу – те, що я читатиму у першу чергу. Ціна на книжки була різна – від 70 до 170 гривень. Але якщо скласти усе до купи, то разом із дорожними витратами та проживанням, яке у дні Львівського форуму зростає удвічі, то виходить вельми пристойна сума. Але, навіть якщо подібні витрати дещо б’ють по родинному бюджету, відчуття жалю геть відсутнє. Причина очевидна: задоволення, яке ти неодмінно отримаєш під час знайомства з новими текстами, той душевний катарсис чи справжній фізіологічний оргазм, буде сильнішим від жалю за витраченими коштами, за які можна було б купити собі нову зимову куртку чи гарний спортивний костюм.
Заради справедливості зазначу, що книги, представлені на цих інтелектуальних ярмарках, були різні – як за якістю поліграфії, так і за ціною. Можна було купити збірку творів Г.Сковороди за 500 гривень, чи якийсь мистецький альбом за 1000, або авторські книги за вельми низьку ціну. Вибір був широкий і цілком міг втамувати спрагу будь-кого з гостей. Тож вибирати було з чого.

І наостанок. Уважається, що книги нині – то задоволення дороге. Але якщо порівняти ціни на чашку кави у кафе чи Макдональдсі, вартість посиденьок у якійсь піцерії, то виходить, що ця теза не зовсім коректна. Тобто, відмовивши собі одного разу у відвіданні якоїсь кав’ярні, можна попити кави вдома з не меншим задоволенням, читаючи при цьому нову книгу. Не важливо – у паперовому чи електронному варіанті. А потім дати її почитати своїм друзям чи родичам.
А скільки ви готові платити за цікаву книгу? І за яку саме – паперову чи електрону? І що для вас означає – цікава книга?

Оригінал статті на litnet.com: СкІльки ви готові платити за книги? І чому?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення