«Своїх не кидають»: понад 300 митців підтримали затриманого видавця Влада Сорда

«Своїх не кидають»: понад 300 митців підтримали затриманого видавця Влада Сорда

Понад 300 українських митців підтримали письменника, ветерана та засновника видавництва «Дім химер» Влада Сорда, затриманого після акції протесту 20 березня під Офісом президента.

 

У флешмобі «Митці своїх не кидають» взяли участь лавреатка Шевченківської премії 2021 року Оксана Луцишина, письменники Володимир Єрмоленко та Макс Кідрук, художники Андрій Єрмоленко та Олена Грозовська, музиканти Павло Нечитайло та Олег Каданов. Також до акції долучилися сотні представників креативного класу – перекладачі, скульптори, працівники індустрії кіно, дизайнери та багато інших.

 

Зокрема, митці встановлюють у фейсбуці на головній світлині профілю тематичну рамку, розроблену Богданом-Олегом Горобчуком. Знайти рамку можна тут.

Серед організаторів флешмобу – також письменники Євген Лір, Остап Українець та інші.

 

Зауважимо, 20 березня Сорда затримали після акції на підтримку Сергія Стерненка у Києві. Згодом видавцеві повідомили про підозру в «хуліганстві з використанням зброї». Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.

 

Під час акції біля Офісу президента мітингувальники запалювали фаєри і кидали шумові гранати, на фасаді будівлі ОП активістами червоною фарбою були нанесені написи. В ОПУ заявили, що учасники акції, які били вікна і палили вогонь на Банковій, намагалися спровокувати правоохоронців.

 

Пізніше там уточнили, що, через насильницькі дії деяких учасників акції протесту, в будівлі сталося кілька пожеж, постраждали вікна, двері, внутрішнє оздоблення тамбура одного з під’їздів, а фасад будівлі був замальований фарбою. При цьому, за попередніми експертними даними, пошкодження будівлі ОП оцінюються приблизно в 2 млн грн.

 

Як відомо, Влад Сорд – автор двох поетичних збірок та збірки оповідань «Безодня», лавреат Міжнародної премії імені Олеся Гончара та фіналіст кількох престижних премій. Зокрема, книжка «Безодня» увійшла до довгого списку Книги року BBC у 2019 році.

 

До 2014 року Влад Сорд жив у Криму, потім був активістом Майдану. Понад чотири роки воював на Донбасі у складі добровольчих формувань «ДУК Правого сектору» та «ОУН», пізніше – на контракті у 93-й бригаді.

 

Після повернення з війни разом з дружиною письменницею Вікторією Гранецькою створив видавництво містичної літератури «Дім химер».

Оригінал статті на Suspilne: «Своїх не кидають»: понад 300 митців підтримали затриманого видавця Влада Сорда

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"