Рівне, можливо, “молодше” на півтора століття

Рівне, можливо, “молодше” на півтора століття

Науковці піддали сумніву першу писемну згадку про Рівне. Це відбулося 28 січня на круглому столі “Початковий період історії Рівного”. За даними документальних джерел та історіографічних досліджень, відлік сучасного Рівного, найімовірніше, стартує з 1434-го замість 1283-го року.

Про це повідомляє suspilne.media.

Учасники круглого столу, що відбувся в обласному краєзнавчому музеї, піддали сумніву автентичність першої писемної згадки про обласний центр. За словами низки доповідачів, історичні джерела, на які було заведено опиратися дотепер, пов’язані зовсім з іншим, польським містом. 

5 травня 1434 року, згідно з вивченими документами, Йосип Чуха отримав привілей Великого князя Литовського Свидригайла на маєток Басово. Тобто у цьому році Рівне мало б відзначати 587-му річницю від часу першої письмової згадки.

Старша науковиця відділу давньої історії музею Ольга Морозова розповіла:

“Це дуже кропітка робота. Це не просто ввести в інтернет пошуковий запит, і він вам видасть усі посилання. Усі документи – не українською і навіть не російською мовами. Це польська, старолатинська мова, багато в рукописному вигляді. Тобто ще й треба розібрати почерк”.

У музеї кажуть, що роботу над цією темою продовжать.

“Круглий стіл – це буде поштовх для того, щоб досліджувати ті питання, які вже є в історіографії. Щоб їх підтверджувати або заперечувати. Музей вирішив зібрати наших працівників, тих дослідників, які вивчають давній період історії Рівного, і обговорити проблеми, які є. Думаю, це буде тільки початок”, –прокоментував директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

Джерело: my.rv.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Рівне, можливо, “молодше” на півтора століття

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Короткі сюжетні поради

Якщо помічаєте ці 6 ознак — варто переглянути сюжет!

Читач не розуміє хто тут головний герой (отже не відчуває з ним зв’язку).

Читач знає, хто герой, однак в героя немає чіткої мети (отже читач не розуміє мети

Переможці розірашу!!!

Привіт! Це цілий інфаркт, коли доходить до визначення переможців))) На один промокод до “Руда чайка” 32 бажаючих! Добре, що я фарбую волосся, не буде видно сивини) Отже, кому сьогодні посміхнулася удача:

Единий промокод

Флешмоб “Це і моя війна!”

Прочитала тільки що блог Олени Скуловатової “Крим – це Україна”, і раптово мене охопили спогади про все, що відбувалося сім років тому. Я у 2014 році якраз очікувала народження дитини, і дуже добре пам’ятаю, як цілими

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ‘2020» оголосив лавреатів

Стали відомі лавреати ХХІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2020» в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року». До списку переможців по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України. Серед лавреатів: «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри (ArtHuss), «Амадока» Софії Андрухович (Видавництво Старого Лева), «Хлібне […]

Різдво Ірини Мельник

Мельник Ірина. Вікна. Книга перша: поезії. – Львів: Джезва, 2016. – 104 с.

Її твори сповнені віталізму. У них, чистих і ніжних, оприявнені життєвість, незнищенність нації. Про це пише zolotapektoral.

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"