Росія могла вивезти до пів мільярда українських обʼєктів культурної спадщини

Росія могла вивезти до пів мільярда українських обʼєктів культурної спадщини

Росія, ймовірно, вивезла понад пів мільярда українських обʼєктів культурної спадщини. Про це в етері Громадського радіо заявила юристка Регіонального центру прав людини Дарина Підгорна.

За її словами, наразі неможливо точно визначити, скільки об’єктів історичної та культурної спадщини знищили окупанти. Попередні оцінки вказують на близько 500 знищених об’єктів нерухомої спадщини та понад 100 незаконних розкопок.

 

«Ми опиняємося в ситуації, коли майже всі українські пам’ятки знищені. Тоді ми говоримо про інший аспект злочину — фізичне руйнування. Воно також є воєнним злочином, злочином проти людяності. І за це має бути покарання»,  — зазначила Підгорна.

 

2022 року на сайті Інституту археології російської академії наук була опублікована інформація, що під час однієї експедиції, яка тривала 2 місяці, на території Херсонесу знайшли понад 1 млн артефактів, 200 тисяч з яких перевезли «для вивчення і реставрації» на територію росії.

 

Підгорна додала, що ЮНЕСКО має офіційну сторінку, присвячену Україні та руйнуванням її культурної спадщини, де перераховані понад 300 об’єктів культурної спадщини, які було зруйновано та до яких приїхала місія ЮНЕСКО для оцінки. «За даними ж Міністерства культури та інформаційної політики України, таких об’єктів вже понад півтори тисячі. Тобто дані не збігаються, обмежені та не відображають повної картини того, що відбувається на території України. У цьому і є найголовніша проблема ЮНЕСКО», — наголосила юристка.

 

За її словами, національне законодавство щодо захисту культурної спадщини потребує кардинальної реформи, зокрема не вистачає відповідних статей Кримінального кодексу.

 

«Є велика необхідність створити розмову всередині суспільства про необхідність захисту культурної спадщини, нашої ідентичності та історії. Потрібно документувати будь-яку дію, яку росіяни скоюють проти нашої культурної спадщини. Відстежувати, що відбувається, чому відбувається, хто це скоює тощо. Вся ця інформація повинна переходити до наших правоохоронних органів, які мають мандат на розслідування та притягнення до відповідальності. Україна має наголошувати постійно у міжнародному товаристві про те, що культура, яку знищують росіяни, є не лише українською. Це — частина світової культури та історії. Україна має наполягати на тому, що захист культурної спадщини є одним із пріоритетів державної національної безпеки. Вона має врахувати це у стратегії безпеки», — підсумувала Дарина Підгорна.

 

Нагадаємо, за даними Міністерства культури, станом на кінець липня росія пошкодила або зруйнувала 1605 об’єктів культурної інфраструктури.

 

 

Чільне фото — загарбники викидають книжки з бібліотечних фондів Приазовського державного університету: Маріупольська міська рада

Оригінал статті на Suspilne: Росія могла вивезти до пів мільярда українських обʼєктів культурної спадщини

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"