✦ Літературна платформа України з 2020 року
Facebook Instagram writers.in.ua@gmail.com
Розпочався другий Національний тиждень читання літератури для дітей
Suspilne

Розпочався другий Національний тиждень читання літератури для дітей

Читомо · 03 Гру 2025
Реклама

Стартував Національний тиждень читання літератури для дітей, що триватиме з 4 до 14 грудня. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Українського інституту книги.

У 2025 році тиждень відбувається під темою «Тепло книжкової родини». Організатори пояснюють, що йдеться про історії, які об’єднують: книжки допомагають залишатися поруч, навіть якщо родини розділяють кілометри або життєві обставини. Спільне читання стає способом підтримувати зв’язок і говорити «мовою серця».

 

У межах Тижня триває онлайн-фестиваль «Тепло книжкової родини», до якого долучилися понад 60 авторів дитячих книжок, серед них — Іван Андрусяк, Міла Радченко, Оксана Давидова, Наталя Місюк та інші. Дивитися прямі етери з письменниками можна на Facebook-сторінці фестивалю.

 

 

Окрім того, спільно з видавництвом «Ранок» стартує цикл лекцій «“Незручне” читання: як книжки допомагають говорити з дітьми на складні теми». Протягом 8–12 грудня щодня о 19:00 відбуватимуться онлайн-зустрічі на теми:

  • «Нема чого соромитися: як і навіщо читати книжки про “туалетні справи”»;
  • «Класика для сучасних дітей: чому буває незручно, і як зробити актуально»;
  • «Коли болить: розмови про війну та мир»;
  • «Різні, але єдині: говоримо з дітьми про інклюзивність»;
  • «Сім’я буває різна: говоримо про родини, розлучення, стосунки між близькими».

 

Лекторки пояснюватимуть, як будувати з дітьми довірливі стосунки через чесну розмову й читання. Серед спікерок — Марія Артеменко, Валентина Мержиєвська, Тетяна Стус, Олена Ольховська та Лариса Денисенко. Для участі потрібна реєстрація.

 

Організатори заохочують усіх долучатися до Тижня читання. Зробити це можна у кілька способів:

  • організувати зустрічі з авторами чи презентації книжок;
  • ділитися добірками книжок для дітей;
  • поширювати роботи улюблених ілюстраторів або створювати власні, використовуючи хештег #ілюстраціяНТЧ.

 

 

Психологічна підтримка

Дбайливий простір для вашої внутрішньої дитини.

Саме та частина вас, що створює образи, потребує захисту та розуміння. Ірина Гавалешко — психотерапевт, яка вміє слухати «між рядків».

Написати →

Також можна зареєструвати власну подію — відповідна форма доступна за посиланням, розміщеним на сторінці Українського інституту книги.

 

Зазначимо, перший Національний тиждень дитячого читання відбувся у грудні 2024 року.

 

 

Зображення: УІК

Реклама

Додати коментар

Будь ласка, пишіть конструктивно і поважайте думку автора та інших читачів.

* — поля обов'язкові