Розділ п’ятий оповідання “Золота комора”

Розділ п’ятий оповідання “Золота комора”

Розділ п’ятий оповідання “Золота комора”

Любі друзі! До вашої уваги розділ п’ятий короткого історичного роману.

– Що сталося – сотник зрозумів, що осавул має важливу інформацію.

– До нас дійшла інформація, що військо шведів буде просуватися через Десну десь в районі Макошине – мовив Войченко Хома.

– Ну значить там їх і зустрінемо – Гнат Сахновський встав зі стільця – коли орієнтовно їх очікувати?

– Думаємо до обіду завтрьошнього дня.

– Сповісти козаків. Що рано вранці вирушаємо.

– Добре Батьку. Буде зроблено – вклонився осавул.

– І того з холодної забери – наказав сотник – думаю лишні руки не завадять.

Ледь-ледь почало світати. Небо було у світлих голубувато-жовтих тонах, без жодної хмаринки. Дорогою йшли козаки в каптанах та юхтових чоботях, тримаючи зброю в руках. Деякі з них були на конях.  Їхні заспані очі понуро дивилися вперед. Попереду всього загону їхали верхи сотник з хорунжим та осавул.

Незабаром, ближче до обіду, ввесь загін почав отаборяться. Сотник сидячи верхи на коні спостерігав за усім. Час од часу він давав якісь вказівки. Коли справа була зроблена, всі почали чекати на загін шведів, який за інформацією розвідників, мав ось-ось прибути. Козаки, окрім вартових, щоб трохи відпочити повсідалися на землю.

Не минуло і півгодини, як вороже військо в синіх мундирах з жовтим кантом з’явилося на горизонті. Серед них були переважно мушкетери. Трохи менше в їхньому загоні було гренадерів та пікінерів.

Козаки зачувши ворога, почали шикуватися, готуючись до бою.

 

 

Якщо книжка сподобалася, переходьте до додавайте її до бібліотеки. І не забувайте про лайки.

Оригінал статті на Букнет: Розділ п’ятий оповідання “Золота комора”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"