Репортери без кордонів вимагають звільнити ув’язнену окупаційною владою Криму журналістку Данілович

Репортери без кордонів вимагають звільнити ув’язнену окупаційною владою Криму журналістку Данілович

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) вимагає від російської окупаційної влади Криму негайно звільнити медсестру, правозахисницю й журналістку Ірину Данілович. Заяву з вимогою опублікували на сайті RSF.

 

«Після 13 днів утримання без комунікації, без жодних новин для родини, ми із полегшенням дізнаємося, що Ірина Данилович все ще жива, але боїмося, що вона зазнала поганого поводження. Ми засуджуємо її викрадення та свавільне затримання. Закликаємо російську владу негайно звільнити її», — заявила керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії RSF Жанна Кавельє.

 

Вона зазначила, що викрадення Данілович — порушення Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, який був ратифікований москвою.

 

Ірина Данілович зникла 29 квітня 2022 року в окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. Згодом викрадену окупантами журналістку знайшли у сімферопольській в’язниці. В той самий час в її будинку провели обшук.

 

Її викрали на автобусній зупинці на околиці Коктебеля. За словами батька Данілович, на відео зі станції технічного обслуговування видно, як кілька чоловіків у цивільному викрадають жінку, подібну до Ірини, і заштовхують в автомобіль. «Поліція» не намагалася отримати це відео зі СТО, власник якого відмовився передавати його нікому, окрім неї.

 

Перебування журналістки в слідчому ізоляторі Сімферополя підтвердили на тринадцяту добу після викрадення. Данілович інкримінують «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф). Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу.

 

«Влада» тимчасово окупованого Криму почала переслідувати Данілович у розпал пандемії Covid через її журналістські репортажі для проєкту «Кримська медицина без обкладинки» про проблеми кримської системи охорони здоров’я, які вона публікувала на загальнодоступній сторінці у Facebook. Зокрема у грудні 2021-го в телеграм-каналі «Лис і ворона» з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данілович таврували як «іноземну агентку».

 

Також журналістка співпрацювала з медійними й правозахисними ініціативами «InЖир-медіа», «Кримський процес» та іншими.

 

 

Чільне фото: injir.org

Оригінал статті на Suspilne: Репортери без кордонів вимагають звільнити ув’язнену окупаційною владою Криму журналістку Данілович

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"