Пішов із життя літературний редактор Юрій Григор’єв

Пішов із життя літературний редактор Юрій Григор’єв

На 84-му році життя помер літературний редактор Юрій Григор’єв. Про це повідомив Олександр Афонін, директор Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

Юрій Григор’єв 60 років пропрацював у книговидавничій галузі, був заступником, а потім й головним редактором видавництва НАН України «Наукова думка», а також головним редактором і директором видавництва гуманітарної літератури «Абрис».

 

Через редактуру Юрія Григор’єва пройшла велика кількість літературних творів українських та закордонних авторів, а також наукових праць.

 

«Юрій Еммануїлович був яскравим представником дійсно професійної вітчизняної редакторської школи і дав путівку в життя десяткам нових літературних редакторів, які сьогодні успішно реалізують свої знання і вміння на благородній ниві книговидання. До останніх днів свого життя Юрій Еммануїлович, хоч і мав проблеми зі здоров’ям, відгукувався на звернення видавництв, коли вони потребували високоякісного редакторського опрацювання оригінальних текстів і перекладів з іноземних мов», – зазначає Олександр Афонін на офіційній сторінці Асоціації у фейсбуці.

 

Два роки тому Юрій Григор’єв зламав шийку стегнової кістки лівої ноги. Того разу вузьке коло друзів зібрало значні коштина на операцію в Інституті ортопедії АМН України, але у 2020-му редактор отримав повторну травму, але вже на правій нозі, що потребувало аналогічної складної та вартісної операції. Фактично він не мав змоги рухатися.

 

Раніше повідомлялося, що у Львові на 57-му році життя помер Роман Садловський, український поет та графік, учасник літературного угруповання «ЛуГоСад».

 

Як повідомлялось, у листопаді пішов із життя український перекладач-сандинавіст Лев Грицюк.

 

Оригінал статті на Suspilne: Пішов із життя літературний редактор Юрій Григор’єв

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"